facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Kultūros ministerija skelbia konkursą pirmajai Bronio Savukyno premijai gauti. 

Publicisto, kalbininko, kultūrologo B. Savukyno premija bus kasmet skiriama siekiant įvertinti publicistinių kūrinių autorius, kultūros leidinių vyriausiuosius redaktorius už lietuvių kalbos grynumo ir taisyklingumo puoselėjimą, humanistinių vertybių, analitinės minties ir intelektualinės kultūros skleidimą periodiniuose kultūros leidiniuose.

B. Savukyno premijos nuostatuose numatyta, kad premijos dydis - per 15 tūkst. litų. Kandidatus premijai gauti gali siūlyti juridiniai asmenys. Pateiktus kandidatus svarstys B. Savukyno premijos skyrimo komisija, sudaryta iš penkių narių. 

Kandidatų paraiškų laukiama iki lapkričio 29 dienos. Laureatas bus skelbiamas ir apdovanojamas gruodžio 16-ąją, minint B. Savukyno gimimo dieną.

B. Savukynas (1930-2008) - garsus lietuvių filologas, vienas iš populiariojo "Lietuvių vardų kilmės žodyno" sudarytojų. B. Savukynas buvo ir kultūrologas, vertėjas ir žurnalistas, ilgametis "Kultūros barų" vyriausiasis redaktorius, savo straipsniuose ne kartą analizavęs ir Lietuvos žiniasklaidos kokybę.
 
Eltos inf. 
Į viršų