2023 m. gegužės 24 d., trečiadienį, 17 val. Venclauskių namuose-muziejuje (Vytauto g. 89, Šiauliai) vyks tarptautinio poezijos festivalio „Poezijos pavasaris 2023“ renginys „Poezijos pavasaris Šiauliuose“. Dalyvaus poetai: Birutė Grašytė-Black (Zigmo Gėlės-Gaidamavičiaus premijos laureatė), Juozas Žitkauskas, Aldona Ruseckaitė, Justas Jasėnas, Daiva Molytė-Lukauskienė, Sonata Paliulytė, skaitovas Juozas Šalkauskas, fleitininkas Andrius Radziukynas.

Gegužės 14 d. prasidėjęs 59-asis tarptautinis poezijos festivalis „Poezijos pavasaris“ jau kelias savaites skaitytojus džiugina daugybe įvairių renginių. Įdomioje ir jaunatviškoje festivalio programoje – gyvi susitikimai su įvairių kartų poetais, skaitymai, pokalbiai apie literatūrą, poezijos ir muzikos vakarai, literatūros pamokos, sakralinės poezijos valandos, ekskursijos, parodos. Gausu ir netikėtumų, poezija skleidžiasi kūrybiškiausiais pavidalais: naktiniais vakarojimais, slemo improvizacijomis, dainuojamosios poezijos vakarais ir kt. Iki gegužės 28 d. įvyks net 132 renginiai įvairiose šalyse (Lietuvoje, Lenkijoje, Šveicarijoje, JAV, Vengrijoje), o virtualūs tiltai suteikia galimybę susitikti su poetais, gyvenančiais Jungtinėse Amerikos Valstijose, Danijoje, Meksikoje, Vokietijoje.

Pasidžiaugti „Poezijos pavasariu“ galės ir šiauliečiai. Venclauskių namuose-muziejuje tradiciškai vyks vienas iš festivalio renginių – poezijos ir muzikos vakaras. Jame dalyvaus Zigmo Gėlės-Gaidamavičiaus premija už geriausią praėjusių metų poezijos debiutą apdovanota Birutė Grašytė-Black. Poetė 2022 m. išleido savo pirmąją poezijos knygą „Sumokėjau alyvmedžio lapais“. Autorė į „Poezijos pavasarį“ atvyks specialiai iš JAV, kur šiuo metu gyvena. Šiauliuose svečiuosis žinomi Lietuvos kūrėjai: knygų „Sakyciniai ir pilniavociniai. Ailėraščiai dzūkų tarmi“, „Dubeltavos išpažintys. Eilėraščiai dzūkiškai ir lietuviškai“ ir kt. autorius, literatūros almanachų sudarytojas, asociacijos „Slinktys“ vadovas Juozas Žitkauskas, Kultūros ir meno premijos laureatė, knygų „Debesiu“, „Per žarijas“, „ Padai pilni vinių“ ir kt. autorė Aldona Ruseckaitė, kunigas, poezijos rinkinių „Artumų Erčios“, „Surink iš pakraščių“ autorius Justas Jasėnas, poetė ir dailininkė, knygų „ Baltojo kiro giesmynai“, „ Kaligrafijos eskizai“ ir kt. autorė Daiva Molytė-Lukauskienė, poetė, aktorė, vertėja, į lietuvių kalbą išvertusi daug užsienio autorių kūrybos, išleidusi knygą „Sonatos“ ir kt. Sonata Paliulytė. Klausytojus džiugins ir skaitovo, ilgamečio radijo diktoriaus Juozo Šalkausko skaitomos eilės bei muzikos garsai – Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro fleitininko Andriaus Radziukyno atliekami kūriniai.  

Organizatoriai: Lietuvos rašytojų sąjunga, Rašytojų klubas ir Šiaulių „Aušros“ muziejus.

Į viršų