Ketvirtadienį Europos Parlamente (EP) minint tarptautinę Holokausto aukų atminimo dieną Izraelio prezidentas Isaac Herzog paragino EP narius padėti išnaikinti antisemitizmą Europoje.

Atminimo ceremoniją pradėjusi EP pirmininkė Roberta Metsola Holokaustą vadino didžiausiu istorijoje nusikaltimu. „Jo tikslas buvo nuo žemės paviršiaus nušluoti tautą taip, kad nusikaltimo siaubą jaustų kartų kartos. Tai nusikaltimas, suformavęs šiuolaikinės Europos projektą ir nesenstantį pažadą – daugiau niekada,” – kalbėjo EP pirmininkė.

Ji atkreipė dėmesį, kad Holokaustas neįvyko per vieną naktį, o perspėjimo varpais reikėjo skambinti žymiai anksčiau. Ir po daugelio metų svarbu prisiminti Holokaustą, nes antisemitizmas neišnyko; ir tai yra paskutinė karta, kuri Holokaustą išgyvenusiųjų liudijimus girdėjo iš pirmų lūpų,“ – tęsė R. Metsola.

Tuo tarpu Izraelio prezidentas I. Herzog sakė: „Šiandien stoviu prieš jus kaip Izraelio Valstybės, demokratinės žydų tautos valstybės, prezidentas, bet mano širdis ir mintys yra su mano broliais ir seserimis, žuvusiais per Holokaustą, kurių vienintelis nusikaltimas buvo tai, kad jie buvo žydai, kad jie buvo žmonės.“

„Europa be žydų nebūtų galėjusi tapti tuo, kuo yra dabar“, tačiau antisemitizmas „kaip autoimuninė liga“ privertė Europą sunaikinti dalį savo DNR ir ištrinti bendrą tūkstančius metų trukusią istoriją.  Antisemitizmas išliko, o Holokausto neigimas vis dar egzistuoja naujais pavidalais ir sklinda naujais kanalais, ypač internete. „Skirtumas tarp „Facebook“ komentaro ir antkapių naikinimo yra mažesnis nei įsivaizduojame,“ – kalbėjo Izraelio prezidentas.

Jis pažymėjo, kad Europa atlieka svarbų kovos su antisemitizmu vaidmenį  ir paragino Europos Parlamentą pritarti antisemitizmo sąvokai, kaip jį apibrėžia Tarptautinis Holokausto atminties aljansas.

Izraelio prezidentas pasidžiaugė Europos ir Izraelio nenutrūkstamu ryšiu ir paragino europarlamentarus ir ES stiprinti šią partnerystę, siekiant geriau kovoti su šiuolaikiniais Izraelio ir ES iššūkiais, įskaitant Irano keliamą grėsmę savo žmonėms, Izraeliui, kitoms Vidurinių Rytų šalims bei Ukrainai.

Ceremonijos vaizdo įrašą galite peržiūrėti EP portale.

Į viršų