Šiaulių profesinio rengimo centro Prekybos ir verslo skyriuje viešėjo verslininkas, pardavimų strategas, Artimųjų Rytų žinovas, knygų „500 dienų su Saudo Arabijos princu“, „Duok mums aiškumo“ autorius Tomas Kriščiūnas. Apie Tomą Kriščiūną prirašyta daugybė straipsnių, jį kalbino ne vienas žurnalistas, todėl džiugu, kad skyriaus mokytojai ir mokiniai turėjo progą pabendrauti su šiuo įdomiu žmogumi. Susitikime svečias pasakojo apie savo karjeros pradžią: mokslus KTU, darbą Kalvarijos keramikos plytų gamykloje, pirmąjį tarptautinį darbą užsienio firmoje ir kilimą karjeros laiptais. T. Krikščiūnas pasakojo apie savo verslo, apie kurį visada galvojo, kūrimą, pirmas pergales ir nusivylimus, draugų palaikymą, bankrotą ir ištikusias gyvenimo krizes (asmenines, ekonomines, emocines), kilusias po jo, naujo darbo paieškas ir kelionę į Artimuosius Rytus, ten surastą laimę ir įgytas patirtis.

Kalbėdamas apie gyvenimo patirties pamokas, Tomas sakė, kad pamokų, kurias išmoko, buvo ne viena, susitikime paminėjo keletą. Svarbiausia jų, kad iš bet kokios padėties yra išeitis. Svarbu padaryti išvadas ir pasinaudoti patirtimi. Skaudžias patirtis išgyvenęs Tomas Kriščiūnas pasakojo, kad sunkiausiomis akimirkomis jam padėjo malda ir darbas. Verslininkas nesigėdija pripažinti, kad meldėsi ir prašė Dievo pagalbos. O didžiausią viltį pažadino per Marijos radiją išgirsta narkomanų, kitų priklausomybių turinčių vyrų malda. Antroji sunkios patirties pamoka – žiūrėti savo interesų ir dirbti sau, suvokti dėl ko tą darai. Ypač tai aktualu versle. Trečioji pamoka – suvokimas, kad gyvenimas – stebuklingas dalykas ir kad privalu džiaugtis kiekviena diena. Skaudi patirtis T. Kriščiūnui padėjo suprasti kad „gerai gyventi“ – tai nereiškia, kad reikia turėti daug pinigų. Kai prasiskolino, jis suvokė, kad gerai gyvena tie, kas neturi skolų, kas yra sveikas, kas turi darbą, šeimą, namus.

Apie savo skaudžias ir sėkmingas gyvenimo patirtis T. Kriščiūnas pasakoja ir savo knygoje „500 dienų su Saudo Arabijos princu“. Verslininkas džiaugiasi galėjęs iš arčiau susipažinti su Saudo Arabijos žmonėmis, jų kultūra ir tradicijomis ir pabrėžė, jog jų visuomenės vertybės pagal svarbumą yra tokios: Dievas, šeima, tėvynė ir aš. Jas lygino su lietuvių vertybėmis, kai aš dažniausiai iškeliamas į pirmąją vietą.

Atsisveikindamas Tomas Kriščiūnas jaunimui linkėjo gerų pasirinkimų, nepraleisti galimybių, drąsiai priimti iššūkius ir nekelti rūpesčių savo mamoms ir tėvams.

Į viršų