Šiaulių miesto gabiausieji moksleiviai (8 ir I-III gimnazinių klasių mokinių dalykinių Šiaulių miesto olimpiadų ir konkursų prizininkai) birželio 28 d. – liepos 3 d. praleido vasaros „Gabiųjų stovykloje 2021“, kur gamtos apsuptyje, „Inovatorių slėnyje“, Antalieptėje, Zarasų rajone įgijo naujų įgūdžių, mokėsi pažinti save ir kitus, darbo komandoje ir gyvo bendravimo postpandeminiame laikotarpyje. Stovyklą organizavo VšĮ „Begemotas“ komanda, finansavimą skyrė Šiaulių miesto savivaldybė.

„Ši stovykla buvo Šiaulių miesto savivaldybės dovana gabiausiam miesto jaunimui, pasveikinimas su akademiniais laimėjimais ir siekis paskatinti tobulėti savo srityje. Moksleiviai ilgą laiką buvo izoliuoti nuo gyvo kontakto, tad siekėme juos grąžinti į natūralią aplinką gamtoje. Todėl besiruošdami šiai stovyklai tikslingai pasirinkome kiek kitokią aplinką, veiklas, kad jaunimas išmoktų bendrauti vienas su kitu, dirbti komandoje ir liktų draugais po stovyklos. Pradžioje matėme 38 jaunus individus, bijančius vienas kito. Stovyklai pasibaigus matome visiškai kitokius jaunuolius, kurie drąsiai diskutuoja vienas su kitu ne tik apie olimpiadas. Mūsų pasiūlyta programa buvo atsakymas į jaunuolių lūkesčius“, – sakė stovyklos vadovas Gintautas Jazdauskas.

Stovyklos dalyviai iš visų veiklų labiausiai išskyrė praktines, fizines veiklas: žygis gamtoje, persikėlimas per upę, kur reikėjo dirbti komandoje ir įsiklausyti vienas į kitą, taip pat įsiminė filmo kūrimo užsiėmimas, kur reikėjo išlaisvinti kūrybiškumą.

Daug stovyklos veiklų organizavo stovyklos vadovai, kurie yra patyrę pedagogai, įvairių sričių profesionalai. Taip pat pakviesti įvairūs lektoriai, kurie per savo patirties prizmę perteikė dalyviams pamatines, stovyklos organizatorių akcentuotas vertybes: savanorystės, empatijos, darbo komandoje, socialinio bendravimo ir komunikacijos.

Moksleiviai susirinko iš šių Šiaulių mokyklų: Juliaus Janonio gimnazijos, Didždvario gimnazijos, Stasio Šalkauskio gimnazijos, „Santarvės“ gimnazijos, „Juventos“ progimnazijos, Dainų progimnazijos, „Romuvos“ progimnazijos, Lieporių gimnazijos, Universitetinės gimnazijos, Vinco Kudirkos progimnazijos, „Sandoros“ progimnazijos, Gegužių progimnazijos, Jovaro progimnazijos.

2021 07 26 11

2021 07 26 13

2021 07 26 15

2021 07 26 9

2021 07 26 16

2021 07 26 10

VŠĮ „Begemotas“ nuotr.

Į viršų