facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

,,Didžiausia laimė gimdytojams, kai po pasaulį išsibarstę vaikai susėda prie bendro stalo. Taip pat ir menininkui. Palaima, kai matai savo kūrybos visumą. Tai vyksta šioje galerijoje, nes čia dirbantys žmonės ne tik išmano savo darbą, jie tuo gyvena, jie sugeba pajusti, pamatyti, kuo alsuoja kiekvienas kūrinys, kad  vienas kitą papildytų ir prakalbėtų“, – taip „Laiptų galeriją“ įvertino tapytojas Raimondas Navakauskas.

„Žodžiai“ – apie santykius su Dievu, su pasauliu ir savimi
R. Navakausko tapybos paroda „Žodžiai“ „Laiptų galerijoje“ eksponuojama nuo kovo 26 iki balandžio 14 d.

Tai antroji personalinė dailininko paroda šioje galerijoje, lankytojai gali pamatyti 42 pačius naujausius per pusantrų metų sukurtus darbus. Prieš 15 metų atsiskyrėlio gyvenimą pasirinkęs menininkas apie parodos idėją „Šiaulių naujienoms“ sakė: „Žodžiai“ – apie santykius su savimi, su artimu, su Dievu. Jono evangelijoje parašyta – pradžioje buvo žodis. Taigi žodis – pirminis elementas, ir mūsų mintys, ir  tylėjimas yra žodžiai. Realizavau Dievo man skirtą laiką į refleksiją.  Pats gyvenimas prasmės neturi. Mes jį įprasminame. Prasmė yra mano veikime, žiniose, kurias aš perteikiu žmonėms. Tai nėra absoliuti tiesa, tai yra mano subjektyvi nuomonė, kurią galima atmesti. Paveiksle tik mano intencijos kryptis nurodyta, į kurią pusę mąstau. Kūrinys nėra baigtas, jeigu žiūrovas neįsitraukia į santykį su juo, nekontempliuoja. Mūsų sąveikoje šie vaizdiniai virsta žodžiais.“

Galerijos direktorė Janina Ališauskienė pakomentavo, kad parodos plakatą sukūręs dizaineris Darius Linkevičius taip pat kviečia „pasukti galvą“ ne vien dėl to, kad perskaitytum žodį – kad nusiteiktum „pokalbiui tyloje“ – prasmės ieškojimui.

Velykų pirmą dieną, vakarop, meno gerbėjus „Laiptų galerija“ pakvies į dvasinę puotą akiai ir širdžiai: Facebook paskyroje galima bus pamatyti, išgirsti  atvirą nuoširdų pokalbį su parodos autoriumi tapytoju R. Navakausku.

Kultūra yra gyvenimas
Pasak J. Ališauskienės, šiuo metu dažnai girdime žodžius: „Be kultūros – nėra ateities.“ Kiekvienas tai žinome, tačiau per dažnai kartojama tiesa darosi subanalinta. „Esame žmonės, kuriems iš tikrųjų svarbu – žodžiai ir darbai turi nesiskirti. Jokia pandemija negali atimti mums santykio su menu ir su vienas kitu, – teigė pašnekovė. – Todėl „Laiptų galerija“ visą karantino laikotarpį bendrauja su žmonėmis socialiniuose tinkluose įvairiausiais formatais. Vos tik atlaisvinus karantiną pakvietėme į parodą iš Egidijaus Jakubausko kolekcijos „Kauno dailininkai: klasika ir modernizmas“, sulaukėme nemažai lankytojų ir darbo dienomis, ir šeimų šeštadieniais. Dabar vyksta tikrai verta dėmesio, labai gili R. Navakausko paroda, ir vėliau esame pasiruošę susitikimams su žiūrovais tiek gyvai, tiek videoformatu.“

Balandžio 15-oji yra Pasaulio kultūros diena, kai iškeliama Taikos vėliava. „Laiptų galerija“ yra suplanavusi virtualų kreipimąsi į šiauliečius ir visus galerijos draugus. „Laiptuose“ svečiuosis ir savo požiūrį į kultūrą išsakys dramaturgas, aktorius ir pedagogas Aleksandras Špilevojus. Klausytojų laukia įdomi pažintis. Kultūros sąvoka neatsiejama nuo etninės kultūros. Todėl balandžio 15-ąją susitikimą  autentiška liaudies daina pradės folklorinio ansamblio „Salduvė“ vadovas Darius Daknys. Pavasaris yra gyvybės, vilties laikas, todėl Valstybinio Šiaulių dramos teatro aktorius Juozas Bindokas paskaitys siautulingų K. Binkio eilių.  

Nuo balandžio vidurio atidaroma Vyganto Paukštės, vieno žymiausių šiuolaikinių dailininkų, tapybos paroda. Kultūros dieną išgirsime jo pasveikinimą.

Gegužės 5-ąją galerijos bičiuliui šiauliečiui aktoriui Juozui Bindokui sukanka 75. Ta proga „Laiptų galerijoje“ vyks jo fotografijų paroda.

Gegužės 14 d. bus atidaryta  savitos menininkės klaipėdietės Vaidės Gaudešiūtės piešinių paroda.

Tikimasi, kad birželį „Laiptų galerija“ galės pakviesti į iškilmingą 29-ąjį gimtadienį. Programa kol kas laikoma paslaptyje.

Į viršų