facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

COVID-19 pandemija kaip galingo potvynio banga šluoja mūsų planus, atima susitikimų džiaugsmą, stabdo koncertus ir kitą veiklą. Tačiau kuriantys žmonės į neviltį nepuola, tyliai susikuria mažus džiaugsmus ir dalijasi su kitais.

„Baugu, neramu, stebint grėsmingai didėjančius koronaviruso prigriebtų žmonių skaičius, bet mes neprarandame vilties, stiprybės semiamės pasinėrę į mėgstamas veiklas“, – sako asociacijos „Menų šaltinis“ pirmininkė Ona Šalkevičienė.

Poezijos ir kitų menų mėgėjų asociacija „Menų šaltinis“ jungia ne tik šiauliečius. Jos veikloje dalyvauja žmonės iš Mažeikių, Pakruojo, Joniškio. Gaila, šie metai pristabdė keliones, todėl susitikimai pasidarė retesni. Be abejo, įtakos turi daugelio narių brandus amžius, prastėjanti sveikata.

Pasak „Menų šaltinio“ pirmininkės, asociacijos veikla labai įvairiapusiška: yra susibūrę stiprūs literatai, dailininkai, vokalinis ansamblis „Šaltinėlis“, romansų ansamblis „Darna“, dramos grupė „Vitaminas C“. Veiklą buvo pradėjęs ir lėlių teatras, tačiau dėl karantino sustojo viskas. Asociacija gali pasigirti labai aktyvia veikla ir daugybe ekskursijų, kurių prisiminimai gaivina dabar, kai vienišumas kabo virš galvų.

Asociacijos moterys, dauguma buvusios pedagogės, yra kantrios ir kūrybingos, rengė edukacines programas tardymo izoliatoriuje, miesto mokyklose. Džiaugėsi iš kalinių išgirdusios „ačiū“, stebėjosi ikimokyklinukų dėmesingumu. Malonu buvo sulaukti šiauliečių gražių atsiliepimų apie spektaklius pagal V. Purono legendas. Ypač sužavėjo autentiški senoviniai iš lino austi drabužiai.

O. Šalkevičienė pasakojo, kad  bendradarbiauja su respublikine asociacija „Branduma“, joje ypač vertinami šiauliečių atliekami romansai, literatų kūryba patenka į „Brandumos“ leidžiamus almanachus. Šiemet, deja, ir šis susitikimas nevyko.

Didelis rūpestis, kad „Menų šaltinis“ neturi patalpų. Kiekvienas susirinkimas – naujas iššūkis. Kartais priglaudžia  Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Saulės“ filialas, Verslo inkubatorius. Renginius, koncertus priima Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka, bendradarbiavo su „Rasos“ progimnazija, Logopedine (dabar „Dermės“) mokykla.

Karantinas visas duris uždarė, belieka namai, telefonas ir internetas. O bendravimo su žmonėmis labai pasiilgstama. Tačiau kūrybiški žmonės rankų nenuleidžia, kuria. Džiugu, kad Šiaulių vyskupijos Pastoracinio centro kavinė-knygynas leidžia dailininkų parodas rengti. Pasak O. Šalkevičienės, asociacija knygynėlyje turi „savo sieną“, ant kurios vien šiais metais jau ketvirta paroda eksponuojama.

Kavinukė karantino metu veikia tik išsinešti, tačiau parodą aplankyti galima. Visą lapkritį čia savo darbus eksponuoja ,,Menų šaltinio’’ dailininkės Nijolė Šalkauskienė, Justina Burinskienė, Romualda Čepienė, Vitalija  Leliukienė, Simona Ringė. Parodoje „Spalvų žaismas“ tarsi atgyja  gėlės, rudeniškos gamtos motyvai.  

Nuo gruodžio 1 dienos šią parodą pakeis kita – „Įsiklausykime į spalvingą tylą“. Šventinėje parodoje bus žiemos tema. Pasak O. Šalkevičienės, joje tikimasi ne tik tapybos, bus nuostabių Angelės Steponavičienės karpinių, gal odos, tekstilės darbų, kurie kvies įsižiūrėti į krintančios žvaigždės tylą, pajusti žemės grožį ir susikaupimo palaimą.

„Po tamsos, kuri užgožia saulę, visada išaušta rytas“, – rašoma „Menų šaltinio“ internetiniame puslapyje. Asociacijos vadovė O. Šalkevičienė linki neprarasti vilties, saugoti sveikatą ir puoselėti kūrybinius planus, dalytis naujais poezijos posmais.  Dar prireiks ir scenarijų vaidinimams ir dainos, ir naujų parodų.

Į viršų