facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Kaip ir pernai, tarptautinio dailės festivalio „Šiaulių Monmartro Respublika'20“ kūrybinės dirbtuvės-pleneras įsikūrė Šiaulių dailės mokykloje,  tad visiems knietėjo pamatyti, ką per kelias plenero dienas sukūrė 17 dailininkų.  Ištikimiausi  festivalio ,,Šiaulių Monmartro Respublika’20“ lankytojai šeštadienį susirinko P. Bugailiškio sode ir buvo maloniai nustebinti.

Pasak menotyrininkės dr. Danutės Zovienės, kūrybinį  toną plenerui  uždavė nuostabūs trys klipai socialiniuose tinkluose: puikūs aktoriai Monika Šaltytė ir Juozas Bindokas nardė rapsų laukuose, poetiniu žodžiu ir  geltonomis saulėgrąžomis apsuko visiems galvas…

„Pernykštė mėlyna ir šiemetinė geltona susidėliojo į simbolišką juostą – tai Ukrainos vėliava ir litvakiška linija“, – laikraščiui kalbėjo menotyrininkė D. Zovienė.  Taip susiveria  Matvejaus  Vaisbergo, Mirjam Meras, Nonos Zavadskienės parodos ir plenero dalyvių interpretacijos.

Antras menotyrininkės pastebėjimas – kad 18 metų išgyvenęs festivalis, tapęs vienu iš prestižinių miesto renginių, vykdo išskirtinę veiklą – dailė jungiama su profesionalia muzika, ko nėra jokiuose kituose pleneruose.

 Trečia, festivalio šviečiamoji edukacinė veiklą aprėpia ne tik Šiaulius, bet ir aplinkinius miestelius –  Žagarę, Joniškį, Kelmę. Pasak menotyrininkės, kultūros sklaida ir ta monmartriška dvasia, bendravimas su visuomene įvairiomis meno formomis yra išskirtinis šito renginio bruožas.

Kad geltona spalva menininkus tarsi užbūrė, galima buvo įsitikinti, žiūrint į paveikslus. Lengvučiai peizažai, spalvingi natiurmortai, atpažįstamos miesto architektūros detalės. Visa perteikta su išskirtiniu individualiu braižu, nes plenere dalyvavo ryškūs, gerai žinomi dailininkai iš Šiaulių, Vilniaus, Liepojos ir iš Olandijos.

„Laiptų galerijos“ salėje dar buvo galima pamatyti M. Vaisbergo parodą „Siena“, vakare išklausyti įspūdingą Vilniaus valstybinio kvarteto ir solisto Liudo Mikalausko koncertą, o po jo – gėrėtis spalvingu meniniu šviesų performansu.

Festivalis atsisveikino su Šiauliais, dar užsukęs į Joniškį su vilnietės portretistės Nonos Zavadskienės tapybos paroda ir vyrų ansamblio „Quorum“ koncertu. „Šiaulių Monmartro Respublika'20“ dovanojo dailės, muzikos ir poezijos šventę Šiauliams, Kelmei ir Joniškiui, o plenero darbai dar bus eksponuojami „Laiptų galerijoje“.

2020 08 10 14

2020 08 10 15

2020 08 10 16

2020 08 10 18

Rasos ŠAUČIŪNAITĖS nuotr.

2020 08 10 6

2020 08 10 10

2020 08 10 10

Rolando Parafnavičiaus nuotr.

Į viršų