facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Po visiems netikėto ir ilgai trukusio karantino žiūrovai vėl džiaugiasi turiningais renginiais, o meno bendruomenė tiesioginiais susitikimais su savo talento gerbėjais. Ne išimtis ir Šiaulių kamerinis orkestras bei jo meno vadovas ir dirigentas Vilhelmas Čepinskis. Su dideliu džiaugsmu kolektyvas šį šeštadienį lankėsi Klaipėdoje, kur graži draugystė su Klaipėdos kameriniu orkestru bei jo meno vadovu Mindaugu Bačkumi išaugo į jungtinį šių dviejų kolektyvų koncertą XLV festivalyje „Klaipėdos muzikos pavasaris“, skirtame Klaipėdos koncertų salės 15 metų veiklos sukakčiai paminėti. Kasmet vykstantis ir šiemet dėl susiklosčiusių aplinkybių į vasarą nukeltas renginys skiriamas stambių formų projektams. Festivalyje pasirodo simfoniniai ir kameriniai orkestrai iš Lietuvos bei užsienio šalių. 

200728

Ypatinga buvo ne tik Šiaulių ir Klaipėdos kamerinių orkestrų sąjunga, bet ir festivalyje atlikta programa kartu su solistais Vilhelmu Čepinskiu (smuikas), Mindaugu Bačkumi (violončelė) ir Motiejumi Bazaru (fortepijonas). Trijų didžiųjų kūrėjų iš skirtingų epochų – baroko genijaus Johann Sebastian Bach, klasikos genijaus Ludwig van Beethoven ir neseniai mus palikusio genialaus lietuvių kompozitoriaus Vidmanto Bartulio – muzika šeštadienio vakarą susijungė į vientisą, o kartu ir labai kontrastingą muzikinį renginį „Bach–Beethoven–Bartulis“. L. van Beethoven trigubo koncerto versija smuikui, violončelei ir fortepijonui skambėjo neįprastai. Ji buvo atliekama ne su simfoniniu orkestru, bet su styginių orkestru ir timpanais, kurią maestro Vilhelmas Čepinskis parašė specialiai šio kompozitoriaus 250-osiomis gimimo metinėms.

Šiaulių kamerinio orkestro meno vadovas bei dirigentas V. Čepinskis prisipažino, jog šis pasirodymas Šiaulių kameriniam orkestrui buvo be galo svarbus „Mes su nekantrumu laukėme koncerto. Buvo didžiulis malonumas, bet tuo pačiu ir labai didelė atsakomybė groti pajūrio publikai bei Klaipėdos miesto svečiams“. Panašu, kad sumanymas bendradarbiauti puikiai pavyko. Publika džiaugėsi ypač gražiai ir subtiliai nuskambėjusiu koncertu, prikausčiusiu susirinkusių klausytojų dėmesį. „Tikiu, kad Šiaulių kameriniam orkestrui reikalingi stiprūs postūmiai ir koncertai kituose miestuose. Kuo labiau įtrauksime vieni kitus į meninius procesus tarp įvairių miestų, tuo kultūra atrodys svarbesnė visiems Lietuvos žmonėms. Privalome mažinti atskirtį tarp miestų ir tobulinti bendradarbiavimą tarp kultūros įstaigų visoje Lietuvoje“, - pavykusia bičiulyste ir galimybe tobulėti abiems kolektyvams džiaugėsi Mindaugas Bačkus.

2007281

Šiaulių kamerinio orkestro artistai namo grįžo pakilios nuotaikos, apdovanoti susirinkusių festivalio lankytojų dėmesiu ir aplodismentais. „Klaipėdos koncertų salės publika labai kultūringa, pasijutau lyg Vakarų Europoje. Mus priėmė itin šiltai ir nuoširdžiai“, - įspūdžiais po išvykos dalinosi Šiaulių kamerinio orkestro meno vadovo asistentė Jūratė Stakvilevičienė. Panašu, jog taip puikiai pavykusį projektą išgirs ir Šiaulių miesto muzikos mylėtojai. Koncertinė įstaiga „Saulė“ tikisi pratęsti šį gražų bendradarbiavimą su Klaipėdos kameriniu orkestru ir ateityje surengti bendrą koncertą Šiauliuose.

Į viršų