facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Lanzarotė garsėja vynuogynais, kurie skiriasi nuo tų, kuriuos esame įpratę matyti kitose šalyse, pvz., Prancūzijoje ar Italijoje. Lanzarotėje vynuogienojai auga įleisti į mažas piltuvėlio formos įdubas, nuo sausros ir vėjų aptverti atitinkamo pločio lanko formos akmens tvorele ir uždengti mažomis lenktomis sienelėmis nuo vėjo. Jie yra susodinti į juodos pemzos dirvožemį ir užpilti  storu sluoksniu ugnikalnio pelenais, kurie padeda išlaikyti drėgmę bei vėsą augalų šaknims net karščiausiu metų laikotarpiu ir maitina augalus naudingomis medžiagomis. Taip auginami vynuogynai augina aukščiausios rūšies vynuoges, iš kurių spaudžiamas puikus vynas.

La Geria vietovėje gaminami vieni geriausių baltųjų vynų pasaulyje. Palei kelią iš Yaiza į San Bartolomė yra daug vyninių, kur galima paragauti ir įsigyti vyno iš vietinių vyndarių. El Gifo vietovėje įkurtas vyno muziejus, kur galima sužinoti apie senuosius tradicinius vyno gamybos būdus ir susipažinti su vietinio vyno rūšimis ir savybėmis.

Didžiausias salos vynuogyno apimančio 52 kv. km plantacija įrašyta į UNESCO pasaulio kultūros ir paveldo sąrašą.

Saloje verta aplankyti XVI a. statytą San Gabrielo pilį, kurioje veikia archeologijos muziejus. Jis leidžia susipažinti su Lanzarote salos istorija, papročiais ir tradicijomis. Kita, XVIII a. pastatyta San Jose pilis, iš pradžių tarnavo didikų pokyliams ir sueigoms, vėliau tapo kalėjimu belaisviams. Salos architekto Cesar Manrique pasiūlymu ši vieta buvo paversta šiuolaikinio meno galerija su įspūdinga abstraktaus meno kolekcija.

Turistai saloje būtinai aplanko Žaliąjį urvą (Cuevas de los verdes). Tai vienas ilgiausių Lanzarotės urvų, kurį prieš daugiau nei 3 tūkst. metų suformavo išsiveržęs ugnikalnis. Jo ilgis apie 6 km ir 2 km žemiau jūros lygio.  Žaliasis urvas  – olų ir tunelių tinklas. Jo svarbiausias akcentas – požeminis ežeras.

Atlanto vandenyno pakrantėje išsidėstęs Punta Papagayo – nuostabaus kraštovaizdžio populiariausios vietos maudynėms saloje. Ją sudaro beveik du kilometrai skirtingų paplūdimių įlankėlių: Playa Mujeres, Playa El Pozo, Caleta del Conger, Puerto Muelas ir El Papagayo. Punta Papagayo yra netoli Playa Blanca – didžiausios pietinės Lanzarotės viešbučių zonos.

Lanzarotėje verta aplankyti akvariumą (Lanzarote Aquarium). Tai didžiausias tokio pobūdžio vandens pramogas teikiantis parkas visame Kanarų salyne. Jame yra trys dideli baseinai, kuriuose gali plaukioti suaugusieji ir vaikai. Taip pat čia  galima susipažinti su 33 akvariumuose esančia augmenija ir gyvūnija, rykliais, rajomis, jūros žvaigždėmis, jūros agurkais, mažais krabais ir kitais egzotiniais jūrų gyvūnais. Akvariumuose plaukioja daugybė žuvų besiveisiančių Kanarų salose, taip pat tropinių žuvų ir vėžiagyvių, ryklių.

2018 m. gegužės 10 d. Lanzarotėje buvo atidarytas pirmasis Europoje povandeninis šiuolaikinio meno povandeninis muziejus „Museo Atlantico Lanzarote“ – esantis apie 14 metrų gylyje. Gido pagalba povandeninio nardymo mėgėjai gali pamatyti garsaus britų skulptoriaus Jasono de Caireso Tayloro 200 skulptūrų  – meno galeriją po vandeniu.

Pravažiuojame baltais nameliais pasipuošusius Mačer, Ugos ir Jaisos miestelius, pilkais atspalviais išmargintus Janubio druskožemius ir gražiausią Kanaruose pripažinta Yaiza kaimelį. Apsukę ratą aplink Lanzarotę, grįžtame keltu atgal į Fuerteventūrą. Iš ten, pasibaigus viešnagei, lėktuvas mus parskraidino į Lietuvą. Dar viena įdomi kelionė baigėsi, liko malonūs prisiminimai iš fotografijos iš Kanarų salyno.

2020 05 29 15

Palmių giraitė.
Jono NEKRAŠIAUS nuotr.

2020 05 29 13

Mozagos bokštelis.
Jono NEKRAŠIAUS nuotr.

2020 05 29 8

La Geria vynuogynai.
Jono NEKRAŠIAUS nuotr.

2020 05 29 14

Salos kraštovaizdis.
Jono NEKRAŠIAUS nuotr.

 

Į viršų