facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Apžvalginę kelionę po Lanzarotę pradėjome nuo Puerto del Karmeno (Perto del Carmen). Tai pagrindinis turistų miestelis saloje. Ši vietovė buvo apgyvendinta dar prieš atvykstant normanams į salą ir jau nuo XVI a. žinoma kaip Tinosa (dar žemėlapiuose žinoma kaip La Tinosa, Torriani, Brihuela, Cosala). 1591 m. Leonardo Torriani nurodo čia esantį La Tinosą uostą, kuris tapo svarbia prekybos vieta. 1900 m. šis žvejų kaimelis buvo paskelbtas visuotinės svarbos prekybos ir žvejybos uostu. 1957 m. La Tinosa buvo pervadinta į Puerto del Carmen. 1967 m. čia buvo atidarytas ištaikingas viešbutis „Ios Fariones“, kuriame apsistoja turistai iš viso pasaulio. Pagrindinė miesto gatvė-prospektas „Avenida de las Playsas“ driekiasi apie 7 km palei salos pietinę pakrantę. Iš vienos pusės yra paplūdimiai, iš kitos – daugybė restoranų, kavinių, parduotuvių ir kitų lankytinų vietų. Įstabų senamiestį sudaro Puerto Tinosa uostas ir dokai. Krantinėje atsiveria gražus vaizdas į vandenyną, vulkaninius Papagayo kalnus, horizonte iškilusius Fuerteventūros salos kontūrus.

Toliau važiuodami salos vakarinė pakrantė, atvykome į žydro vandens pripildytus Los Hervideros – stulbinančiai gražią vietą, kurią sukūrė kadaise įsiveržęs ugnikalnis. Karštai lavai tekant žemės paviršiumi, susiformavo urvai ir tarpekliai, kuriuos dabar ispanai vadina „verdančiais katilais“ – būtent taip verčiamas šios vietos pavadinimas.

Lanzarotė labiausiai išsiskiria savo ugnikalnių ir lavos suformuotu kraštovaizdžiu ir parkais. Važiuojame žiediniu siauru  autobusų keliu per vulkaninės kilmės nacionalinio Timanfajos (Timanfaya) parko, kitaip dar vadinamo „Ugnies kalnais“ teritoriją, kurioje iškilę 32 ugnikalnių kūgiai. Jo kraštovaizdis primena Mėnulio paviršių. Parko teritorija apima 51 kv. km. Iki galingų ugnikalnių išsiveržimų, ši vieta buvo pati derlingiausia Lansarotės saloje. Dabar ji padengta krateriais, olomis, įvairiomis lavos formuotėmis ir žemaūgiais augalais apaugusiomis kalvomis.

1968 m. ši vietovė paskelbta nacionaliniu draustiniu. Jame auga retos augalų rūšys ir veisiasi reti gyvūnai. 1974 m. ši teritorija atiduota nacionaliniam parkui, pavadintam Timanfaya vardu vieno didelio kaimo, sunaikinto per ugnikalnių išsiveržimą (1730-1736), atminimui. Timanfajos nacionalinį parką galima aplankyti su specialiomis autobusų ekskursijomis. Turas autobusu vulkaniniu maršrutu „Ruta de los Volcanes“ prasideda Islote de Hilari ir tęsiasi  45 minutes. Parke lankytojai laukiami kiekvieną dieną nuo 10 iki 18 val. Įėjimo kaina 8 eurai. Į šią sumą įskaičiuotas turas autobusu. Savarankiškai apžiūrėti Timanfajos nacionalinio parko negalima. Būtina pasinaudoti vienu iš trijų keliavimo būdų: kelionė kupranugariais po pelenų laukus ir uolas su vedliu; turas autobusu į Ruta de los Volcanes; orientacinis žygis pėsčiomis po Timanfajos nacionalinį parką.

Lanzarotės saloje vis dar yra aktyvių geizerių ir karščiu iš po žemių alsuojančių vulkanų.  Pakilę autobusu į kalnuose įsikūrusį Timanfajos nacionalinio parko lankytojų centrą, apžiūrėjome nuo apžvalgos aikštelės į atsivėrusią nuostabią panoramą. Didžiulė teritorija padengta lavos jūra ir sustingusių vulkanų piramidėmis. Timanfajos nacionalinis parkas – unikali ir išskirtinė vieta. Čia po žeme temperatūra siekia apie plius 400 C-600 C. Sausų šiaudų pundelis įmestas į vulkano ertmę bemat užsidega, o vanduo įpiltas į tą pačią duobę užverda ir prasiveržia, kaip geizeris. Turėjome progos iš arčiau pajusti vulkano karštį. Vietinis gidas eksperimento būdu šliukštelėjo iš kibiro vandens į kraterio angą. Iš ten netrukus išsiveržė karštų garų geizeris. Šiame lankytojų centre yra El Dablo restoranas, sukurtas  žymaus salos architekto Cesar Manrique. Restorane yra natūrali orkaitė šildoma karštu oru, kylančiu iš vulkano gilumos. Gurmanai galėjo paragauti iš vulkano gelmių sklindančių karštų garų pagalba iškepto viščiuko ar grilio mėsos.  

2020 05 16 45

Timafajos nacionalinio parko rūkstantis krateris.
Jono NEKRAŠIAUS nuotr.

2020 05 16 44

Timafajos nacionalinio parko ugnikalnio krateris.
Jono NEKRAŠIAUS nuotr.

2020 05 16 29

Lanzarotės kraštovaizdis.
Jono NEKRAŠIAUS nuotr.

2020 05 16 41

Atlanto vandenyno pakrantė.
Jono NEKRAŠIAUS nuotr.

2020 05 16 43

Timanfajos nacionalinio parko kraštovaizdis.
Jono NEKRAŠIAUS nuotr.

Į viršų