facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30-mečio jubiliejus subūrė Šiaulių „Romuvos“ progimnazijos bendruomenę į šiuolaikiškas varžytuves „Mūsų Laisvės metai“. Į varžytuves susirinko 5-8 klasių mokiniai, mokytojai ir tėveliai. Renginį nuoširdžiu pasveikinimu pradėjo progimnazijos direktorė Stanislava Prazauskienė. Dalyviams  muzikinį kūrinį skyrė gitaros studijos „Styga“ nariai bei jų mokytoja Sigutė Laugalė.

Dalyviams netrūko kūrybiškumo, kuriant savo komandų pavadinimus. Tarpusavyje žiniomis galinėjosi „Laisvieji čempionai“, „Trisdešimtmečio tauta“, „Vaikų valstybė“, „Jaunieji piliečiai“, „Muzikos sostinė“ ir „Pasiklydę istorijoje“.

Galvas komandų nariams teko pasukti, kad parodytų savo žinias apie 30 metų Nepriklausomos Lietuvos istorinį, politinį, kultūrinį, sportinį gyvenimą. Pirmoje varžytuvių dalyje komandos atsakinėjos į klausimus, naudodamiesi šiuolaikinėmis išmaniosiomis technologijomis, čia buvo svarbu ne tik žinios, bet ir greita reakcija. Kitoje varžytuvių dalyje dalyviai atsakinėjo į atvirus klausimus, čia sėkmę lėmė bendradarbiavimas bei turimos žinios. Į pagalbą mokiniams atėjo komandose esantys mokytojai ir tėveliai. Jie juk yra viso trisdešimties metų Lietuvos Nepriklausomybės laikotarpio liudininkai!

Po atkaklios kovos varžytuvių dalyviai džiūgavo, kad visgi nugalėjo mūsų visų žinios ir bendruomeniškumas. Atminimo ženkliukai, kviečiantys švęsti Laisvę, renginyje dalyvavusiems mokiniams, mokytojams, tėveliams ne tik primins apie puikiai drauge praleistą popietę, bet ir apie mūsų tautos vertybę – Laisvę, kurią turime saugoti ir puoselėti.
Varžytuvių iniciatorės – istorijos mokytoja Vitalija Samuilytė ir informacinių technologijų mokytoja Rita Nemanienė – džiaugėsi, jog pasirinkta renginio forma buvo įdomi ne tik mokiniams, bet ir joje dalyvavusiems tėveliams bei mokytojams.

Šios šiuolaikiškos bendruomenės varžytuvės „Mūsų laisvės metai“ – tai puikus bendruomeniškumo pavyzdys minint Mokyklų bendruomenių metus.

Į viršų