facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Visų valstybių ir tautų gyvenime būna dienų ir valandų, kai išbandoma jų valia, brolybė ir ryžtas apginti tai, kas svarbiausia – LAISVĖ. Lietuvių tautai tokia diena tapo 1991-ųjų sausio 13-oji.

Prisimenant šią dieną „Romuvos" progimnazijoje rytas prasidėjo jau tradicija tapusia pilietine iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“. Po jos klasėse vyko pilietiškumo pamokos, pasakojančios apie Laisvės gynėjų aukų prasmę. Sausio 13-osios įprasminančius įvykius mokyklos bendruomenei priminė simbolis – neužmirštuolė, kuri mums ir kitiems tarsi sako, kad niekada neužmiršime Laisvės gynėjų, paaukojusių savo gyvybę už mūsų laisvę.

Ilgųjų pertraukų metu mokiniai ir mokytojai rinkosi į pilietiškumo renginį „Tegul neužmirštuolės žiedu laisvė žydi“. Smuiko melodija kvietė pagerbti žuvusiuosius lemtingąją Sausio 13-osios naktį. Skambėjo mokinių skaitomos eilės apie tragiškus 1991 metų įvykius ir laisvės simboliu tapusi Eurikos Masytės daina ,,Laisvė“.

Minint 29-ąsias Laisvės gynėjų dienos metines 5 klasės mokiniai su savo auklėtoja Diana Norkaitiene dalyvavo edukaciniame renginyje „Valstybingumo kelias. Atgimimo laikotarpis Šiauliuose“, kurį vedė Šiaulių apskrities Povilo Višinskio bibliotekos vyriausioji bibliotekininkė Jonė Gorytė. Užsiėmimo metu mokiniai žiūrėjo filmą apie reikšmingiausius Lietuvos istorijos įvykius, kai vienybės ir laisvės siekio vedini Lietuvos piliečiai pasiekė istorinę pergalę. Tauta apgynė atkurtos valstybės nepriklausomybę. Po filmo penktokai turėjo galimybę pasitikrinti savo istorijos žinias apie Sausio 13-ąją virtualioje viktorinoje.

Mes, jūs, visi prisimename, kodėl esame laisvi...

Į viršų