facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Gegužės 18-ąją Šiauliuose vyks novatoriškos, jaunatviškos ir jau tradicinės dvi kultūros šventės: Gatvės muzikos diena ir Europos muziejų naktis.

Muzikantų pasirodymai, ekskursija, dirbtuvės, tatuiruotės, muzikinis „džemas“, pramoga mažiesiems – tai tik dalis to, ką bus galima išvysti ir išbandyti jau šį šeštadienį Šiaulių bulvare.

Šiaulių Gatvės muzikos dienos koordinatorė Giedrė Brazlauskaitė informavo, kad šiais metais muzikuos ne tik jaunimas, bet ir vaikai bei senjorai. Muzikantai užims vietas nuo Kaštonų al. iki Fotografijos muziejaus. Iš viso tikimasi sulaukti apie 200 dalyvių.

„Muzikai ir kūrybai kviečiame šeimas, įstaigas, bendruomenes, būrelius, visus, kam smagu kurti ir groti“, – kvietė G. Brazlauskaitė.

Vakare nuo 19 val. Šiaulių muziejuose vyks projekto „Europos muziejų naktis“ renginiai. Kaip sakė Šiaulių „Aušros“ muziejaus direktorius Raimundas Balza, nuo 2005 m. organizuojamas projektas sujungia daugelį Europos muziejų ir tapo tradicija, pritraukiančia milijonus lankytojų. Projekto išskirtinumas – galimybė vakare ir naktį apsilankyti muziejuose, kai paprastai tuo laiku jie būna uždaryti. Svarbus aspektas, kad Muziejų naktį visų muziejų lankymas ir renginiai yra nemokami.

Šiais metais Muziejų nakties projekte Šiauliuose dalyvaus išskirtinai daug muziejų – net 15, iš kurių 6 yra Šiaulių „Aušros“ muziejaus padaliniai. Pirmą kartą prie projekto prisijungė 2 iki šiol nedalyvavę muziejai: ŠAM Edukacijos centras ir Šiaulių tardymo izoliatoriaus muziejus.

Įdomu tai, kad gegužės 18-osios naktis yra beveik paskutinė proga išvysti ŠAM Edukacijos centro erdves bei ekspozicijas, nes jau visai netrukus muziejus bus uždarytas rekonstrukcijai. Taip pat svarbu paminėti, kad apsilankymas Šiaulių tardymo izoliatoriaus muziejuje yra griežtai kontroliuojamas ir tai padaryti galės tik iš anksto užsiregistravę ir leidimą gavę lankytojai.

„Visuomenėje vis dar vyrauja primityvus supratimas, kad kalėjimas tėra tik nusikaltėliai ir juos saugantys prižiūrėtojai. Kviečiame pas mus apsilankyti ir tą mitą sugriauti“, – netikėti mitais ragino Šiaulių tardymo izoliatoriaus direktoriaus pavaduotoja Rasa Šošič.

„Aušros“ muziejaus Ryšių su visuomene skyriaus vedėjos pavaduotoja Jolita Kirkilaitė pridūrė, kad  UAB „Busturas“ pasirūpins, jog per vieną naktį būtų įmanoma aplankyti visus muziejus ir po to patogiai grįžti namo. Autobusai kursuos Muziejų nakties maršrutais, jungiančiais visus muziejus, o populiariausių miesto autobusų tvarkaraščiai bus pratęsti. Visuose autobusuose galios įprastos važiavimo bilietų kainos.

2019 05 14 11

Ramūno SNARSKIO nuotr.

Į viršų