facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Žuvėdros aptinkamos prie daugelio upių, ežerų, žuvininkystės tvenkinių, ties Kuršių mariomis, pajūryje. Lietuvoje veisiasi 5 rūšių žuvėdros, tačiau tiktai upinė žuvėdra yra gausesnė. Kitos mūsų krašte perinčios žuvėdros – baltaskruostė, baltasparnė, juodoji ir mažoji žuvėdros, yra retos ir įrašytos į Lietuvos raudonąją knygą.

Baltaskruostės, baltasparnės ir juodosios žuvėdros kuriasi sekliuose, uždumblėjusiuose vandens telkiniuose, o upinės ir mažosios žuvėdros – atvirose smėlėtose, durpinėse ar žemaūge žole apaugusiose salose. Žuvėdros veisiasi kolonijomis. Jau pats pavadinimas sako, kad žuvėdros yra žuvelėmis mintantys paukščiai, kurie grobio ieško nuolat skrajodami virš vandenų paviršiaus. Tai ne kirai, kurie būriais sekioja paskui dirvonus ariančius traktorius, apninka sąvartynus, kur suranda tinkamo maisto. Žuvėdros yra žymiai grakštesnės ir liaunesnės, su kregždiškai įkirptomis uodegomis.

Nors prie vandens telkinių žuvėdros sutinkamos dažnai, tačiau daugelis su gamta artimiau nesusipažinusių žmonių jų neskiria nuo dar dažniau sutinkamų, gausesnių ir kažkiek išoriškai panašių kirų, todėl nuolat painioja šiuos sparnuočius.

Lietuvos ornitologų draugija, siekdama šviesti visuomenę ir populiarinti žuvėdrų apsaugos idėjas bei priemones, skelbia žuvėdrų fotografijų konkursą. Kviečia fotografuoti įvairių rūšių žuvėdras, tame tarpe ir plėšriąsias, margasnapes ar poliarines žuvėdras, kurios sutinkamos mūsų krašte. Laukiama fotografijų, atspindinčių šių paukščių socialinius ryšius,  medžioklių subtilybes, išvaizdos išskirtinumus, gamtosaugos aktualijas. Prašoma atminti, kad fotografuojant retus, į Lietuvos Raudonąją knygą įrašytus paukščius jų veisimosi vietose, reikalingas Aplinkos ministerijos Aplinkos apsaugos agentūros išduotas leidimas. Fotografijas siųsti elektroninio pašto adresu: Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.. Fotografijų dydis turi neviršyti 2 MB. Fotografijas pateikti iki 2019 m. rugpjūčio 31 d. LOD komisija atrinks 40 tinkamiausių fotografijų.

Į viršų