facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Vyrų vokalinė grupė „Quorum“ šį rudenį pakvies mažuosius melomanus pasisūpuoti dainų karuselėje, supintoje iš poeto Sigito Gedos eilių, kurioms muziką kadaise sukūrė įvairūs lietuvių kompozitoriai. Dainininkai sako, jog profesionali muzika turi būti prieinama ne tik suaugusiems, bet ir vaikams. Nuo mažų dienų klausantiems geros, kokybiškos, profesionaliai atliekamos muzikos, susiformuoja teisingas muzikins skonis. Draugų ir pažįstamų vaikai mielai klausosi „Quorum“ atliekamų dainų, moka jas atmintinai, dainuoja kartu klausydamiesi įrašų. Todėl vyrai nusprendė padainuoti būtent vaikams sukurtas dainas. Grupė planuoja įrašyti ir išleisti kompaktinę plokštelę, kurios klausytis galės ir maži, ir dideli.

Siekdamas sukurti ypatingą nuotaiką, „Quorum“ pasirinko vieno žymiausių lietuvių poetų Sigito Gedos eiles. Vyrams norėjosi, jog dainos vaikams būtų vertingos ir muzikine, ir poetine prasme. Šio poeto eilėmis sukurta daugybė gražių dainų. Prie pasirinkimo prisidėjo dar ir tai, kad 2018 metais minimos 85-osios poeto S.Gedos gimimo metinės. Šiais metais sukanka lygiai 10 metų po jo mirties. Tad šį projektą vyrai skiria S.Gedos atminimui. Jo eilėse slepiasi daug būtų ir nebūtų dalykų, jos kupinos stebuklų, išsigalvojimų, nuskraidinančių į svajonių pasaulį. Sigitas Geda vienas pirmųjų vaiko pasaulį sulygino su suaugusiųjų pasauliu. Skaitant jo vaikams skirtas eiles, suaugusieji gali pasijusti vaikais, o vaikai - suaugusiais. S.Geda sakydavo, jog kurdamas eiles girdi muziką. Ne veltui daugelis lietuvių kompozitorių rinkosi šio poeto eiles vaikiškoms dainoms, kurios kartais atrodo visai ne vaikiškos. „Quorum“ pasirinko kai kurias šiek tiek pamirštas, kitas ir dabar populiarias dainas ir žada padainuoti jas taip, kaip dar niekas niekada nedainavo. A cappella muzikos žanras yra vienas artimiausių žmogaus prigimčiai. Pats visiems žinomiausias tokio žanro atlikėjas yra choras. Chore vaikai dainuoja nuo mažų dienų, to mokoma vaikų darželiuose ir mokyklose. Patys mažiausieji jau žino, jog žmogaus balsas gali ne tik kalbėti, bet ir dainuoti. Kryptingai ir teisingai lavinamas, jis tiesiog daro stebuklus. Chore gali dainuoti visi. O štai kvorumas chore yra mažiausias dainuojančių žmonių skaičius, kurio užtenka, kad dainuojama muzika gerai skambėtų. Šiuo atveju „Quorum“ grupės kvorumas yra šeši žmonės.

Visada linksmi ir nuotaikingi atlikėjai koncertuose lauks ne tik besišypsančių žingeidžių vaikų, bet ir amžinai skubančių suaugusių, kad jie nors trumpam galėtų pasijusti vaikais. Kadangi dainos pagal Sigito Gedos eiles buvo kuriamos įvairių kompozitorių ir atlikėjų, jos yra žinomos ir jaunesniems, ir vyresniems. Vaikus į koncertus atlydėję tėveliai ar seneliai išgirdę „Quorum“ atliekamas dainas prisimins vaikystę ar jaunystę. Skambės grupės „Vairas“ „Riešutų žydėjimas“, Vytauto Kernagio „Vaikai po lelijom“, Laimio Vilkončiaus „Senos mašinėlės“, Neringos Čereškevičienės „Baltoji varnelė“, „Televizorius“, Vadimo Kamrazerio „Du maži balti pingvinai“, Algirdo Klovos „Motulės daina“. Visos dainos jaudinančiai gražios, melodingos, šviesios ir lyriškos, linksmos ir ritmiškos. „Quorum“ tikslas savo atlikimu pasiekti visų klausytojų širdis ir uždegti meilę muzikai, pastūmėti klausyti, o galbūt ir patiems prisiliesti prie rimtosios klasikinės vokalinės muzikos. Lapkričio 25 d. 13 val. „Dainų karuselė“ sūpuosis Šiaulių dramos teatre.

Į viršų