facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Birželio 1 d., penktadienį, 18 val. Šiaulių apaštalų Petro ir Pauliaus katedroje skambės nuostabaus grožio ir didžiulio populiarumo pasaulio koncertų salėse sulaukęs britų kompozitoriaus John Rutter kūrinys „Vaikų mišios“. Jas atliks solistai Asta Krikščiūnaitė, Edgaras Davidovičius, choras „Vilnius“ (vyr. dirigentas Artūras Dambrauskas), VPO „Trimitas“ instrumentinis ansamblis  (vyr. dirigentas U. Vaiginis) ir mokytojos Loretos Mikutienės vadovaujami Šiaulių „Juventos“ progimnazijos jaunių choras „Melodija“ ir Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos choras „Viva Melodica“. Už dirigento pulto stos choro „Vilnius“ dirigentas Giedrius Pavilionis.

Tarptautinei vaikų gynimo dienai skirtas koncertas kvies atkreipti dėmesį į vaikus – augančią mūsų šalies ateitį, o kartu pasidžiaugti jaunaisiais šiauliečiais, kurie pirmą kartą „Vaikų mišias“ atliks kartu su ryškiais Lietuvos solistais ir kolektyvais.

„Kompozitorius J. Rutter „Vaikų mišias“ sukūrė įkvėptas muzikinių vaikystės patirčių – vaikų choras, kuriame dainavo kūrėjas, dalyvavo B. Britteno „Karo requiem“ atlikime ir įrašuose. Kaip sakė pats kompozitorius, galimybė kartu su profesionaliais muzikantais atlikti pasaulinį šedevrą ir palikti savo pėdsaką istorijoje buvo nuostabi ir įkvepianti. Tad neatsitiktinai „Vaikų mišios“ parašytos ir vaikų chorui – jaunieji dainininkai turi neįkainojamą patirtį prisiliesti prie nuostabios muzikos ir ją atlikti kartu su patyrusiais scenos partneriais – solistais, choru, orkestru“ – pasakojo choro „Vilnius“ dirigentas G. Pavilionis.

„Vaikų mišios“ alsuoja ypatinga šviesa ir viltimi. Nepaprastai malonu ir gera prisiliesti prie teigiamas emocijas spinduliuojančios muzikos ir pakviesti klausytojus kartu išgyventi skaidraus pakilumo ir optimizmo kupinas akimirkas“ – mintimis dalinosi Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatė, solistė Asta Krikščiūnaitė.

Koncerto rengėjai – Koncertinė įstaiga valstybinis choras „Vilnius“ bei Šiaulių „Juventos“ progimnazija. Įėjimas laisvas.

Į viršų