facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje vyko labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“ organizuota knygų dovanojimo šventė „Vaikų bibliotekėlė 2017“. Knygos buvo skirtos 55 Šiaulių miesto ir 32 Šiaulių rajono įstaigoms, kuriose yra vaikų iki 12 metų. Šiaulių apskrities P. Višinskio viešojoje bibliotekoje toks renginys vyko jau 3-iąjį kartą ir iš viso jame buvo padovanota 2290 vienetų knygų.

Neatsižvelgiama, ar esi žinomas rašytojas
2013 m. įkurtas labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“ vykdo projektą „Vaikų bibliotekėlė 2017“. Projektos tikslas – visoms švietimo įstaigoms, bibliotekoms, vaikų globos namams ir kitoms panašioms įstaigoms, kurios turi bibliotekos fondus, padovanoti gerų, kokybiškų lietuvių autorių knygų.

Fondas kasmet skelbia Nacionalinį vaikų literatūros konkursą, kuris yra postūmis tiek žinomiems, tiek nežinomiems autoriams pateikti savo rankraščius, kuriuos įvertina 10 žmonių komisija. Ją sudaro žmonės, suprantantys vaikų literatūrą: kritikai, iliustratoriai. Ir nėra atsižvelgiama į tai, ar tai žinomas rašytojas, ar ne.

„Turime labai daug pavyzdžių, kai iki tol nežinomi autoriai pristatė puikius savo kūrinius. Vienais metais Ramunės Savickytės knyga „Adelės dienoraštis. Ruduo“ buvo išrinkta Metų knyga. Labai džiugu, nes šiais metais yra dovanojama jos antroji knyga „Adelės dienoraštis. Žiema“, – teigė fondo direktorė Vaida Rukuižienė.

Pasak jos, fondo leidžiamos knygos yra pretendentės Metų knygos rinkimuose.

„Šiais metais iš 5 pretendenčių yra net 3 mūsų leistos knygos. Vienos mūsų leidžiamos knygos minimalus tiražas yra 13 tūkst. egzempliorių. Vaikiškos knygos niekada nebūna leidžiamos tokiais tiražais. Tokiu tiražu leidžiame todėl, kad galėtume padovanoti knygelių visoms švietimo įstaigoms.   Yra didelis susidomėjimas, nes tai naujos knygos, literatūriškai turiningos, gražios ir vaikų labai laukiamos“, – teigė V. Rukuižienė.

Vaikai geriausiai šviečiami per knygas
Šiaulių apskrities P. Višinskio viešojoje bibliotekoje V. Rukuižienė plačiau pristatė 9 dovanojamas knygas.

Štai Gintarės Adomaitytės pasakų rinkinys „Debesėlis ieško vardo. Ir kitos pasakos“ yra pasakojama apie herojus, kurie yra visi skirtingi. Kaip ir kiekvienas vaikas, taip ir knygos veikėjai Debesėlis, Avelė ir net Troleibusas turi svajonių. Be to, knyga yra gražiai iliustruota.

Vaikai yra skatinami skaityti ne tik pasakas, bet ir poeziją. Todėl dovanojami du eilėraščių rinkiniai: Linos Darbutaitės „Baltas dangus“, kurioje galima rasti kūrinių apie žmogėdras, vienaragius, mitines ir nemitines būtybes, ir Mariaus Marcinkevičiaus „Voro koja“, kuri turėtų sudominti visus vaikus ne tik dėl eilėraščių, bet ir dėl iliustracijų apie vorą, musę, balandžių chorą.

Tai ir Ignės Zarambaitės apysaka „Skudurinukė“ apie tai, ką reiškia mylėti amžinai, kada amžinybė baigiasi ir kada nesibaigia. Prieš tai buvo išleista šios autorės knyga „Emilio laiškas“.

Giedrės Rakauskienės paveikslėlių knygoje „Dramblys ir antis“ yra gvildenama draugystės tema. O Ramunė Savickytė pristato antrąją savo knygą „Adelės dienoraštis. Žiema“.

Taip pat buvo pristatytos 3 knygos, patekusios į Metų knygos rinkimus. Tai Ilonos Ežerinytės „Šunojaus diena“, Rebekos Unos knyga „Aš esu Tomas, seklys“ ir Gajos Gunos Eklės knyga „Brolis, kurio nereikėjo“.

Į viršų