facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Iki birželio 4 d. Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje, III aukšto galerijoje, eksponuojama Sandros Lapinskaitės  paroda „Be tamsos nebus šviesos. Vidiniai demonai.“

Autorė apie parodą: „Kiekvienas žmogus iš prigimties yra dvilypis, turi šviesiąją ir tamsiąją pusę. Tamsioji daugumos žmonių ignoruojama, slepiama, tikintis, kad aplinkiniai jos nepastebės, kad visi norės rodyti tik savo gražiąją, šviesiąją pusę. Galbūt tai kyla iš šių laikų rykšte tapusio noro mėgautis. Juk gėriu mėgautis ir jame gyventi yra kur kas lengviau, patogiau, nei būti ten, „kur tamsu“.

Savo kūryba primenu sau ir visiems apie tamsiuosius kiekvieno žmogaus sielos užkaborius. Raginu su jais susipažinti ir jų nebijoti. Priimti ir susidraugauti. Tai yra dalis mūsų. Kalbant apie neįsisąmonintus tamsiosios savasties psichologinius dalykus, teigiama, kad taip ima reikštis žmogaus vidiniai demonai. Visi atsakymai yra žmogaus viduje. Už liūdesio slepiasi baimė, pyktis, už pykčio – nevisavertiškumo jausmas, už jo – nepatenkintas meilės poreikis ir nemeilė sau.

Net ir ši, ne itin patraukli, mūsų pusė yra tam, kad augtume ir tobulėtume. Net ir ji dažnai pasireiškia tik norėdama mums gero, saugo mus. Susitaikykime su savo tamsiąja puse ir kova baigsis. Tiesiog žinokim, kad ji yra, ir atpažinkim ją, kai ji pasirodo. Padėkokim jai ir paleiskim. Atsigręžus į patį giliausiąjį savo dvasios kampelį, išjautus tą tamsą, tūnančią jame, paaiškėja, kad už viso šito mūsų laukia Aukščiausioji Šviesa.“

S. Lapinskaitė gimė Šilalėje, gyveno ir augo Bijotuose. Baigė Kaltinėnų A. Stulginskio vidurinę mokyklą (dabar gimnazija). 2008–2012 m. studijavo Šiaulių universitete ir įgijo dailės ir dizaino bakalauro, vėliau (2012–2014) grafikos magistro kvalifikaciją. Šiuo metu gyvena Vilniuje. Dirba reklamos gamybos įmonėje dizainere. Nuo 2010 m. dalyvauja grupinėse parodose, surengė 3 personalines parodas.

Į viršų