facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Šiaulių kultūros centre įvyko dar vienas labai spalvingas, nuotaikingas, judrus ir muzikalus meno mėgėjų festivalio „Rudens mozaika“ vakaras. Šį kartą varžėsi šiuolaikinio šokio entuziastai, pradedantieji ir įgudusieji.

Pademonstruoti šokio sugebėjimų Šiauliuose ryžosi iš viso 36 kolektyvai. Paskaičiuota, kad šis vakaras sulaukė net 460 dalyvių. Kolektyvai atvyko ne tik iš Šiaulių, bet ir iš Šeduvos, taip pat Šiaulių rajono Aukštelkės mokyklos ir Meškuičių kultūros centro bei Akmenės.

Iki pasirodymų likus kelioms akimirkoms
Šiaulių kultūros centro fojė prieš vakaro pasirodymų maratoną ūžia vaikai pasidabinę įvairiausiais puošniais, teatrališkais ir įspūdingais kostiumais.

Šiaulių kultūros centro Rėkyvos skyriaus vaikų šokių studija „Repeticija“, kuriai vadovauja Loreta Jokubaitienė, parengė šokį apie linksmąjį traukinuką. „Tai visiškai nauja grupė ir jai tai pirmasis koncertas. Šiandien sušoks dešimt šokėjų, kurios yra antrokės ir trečiokės. Jaudinamės, kaip mums pasiseks, nes tai pirmasis pasirodymas – Šiaulių kultūros centro scena didelė, o mes repetuojame mažoje. Tikiuosi, pavyks ten nepasiklysti“, – šypsosi vadovė.

Labai mažomis šokėjomis dėmesį patraukia šeimos ir jaunimo laisvalaikio centras „Penklinė“. „Atvežėme keturis kolektyvus – tai yra dainos ir šokio studija „Chi chi cha cha“, „Perliukės“, trečia grupė – „Mažasis taktas“, ir didelės merginos – „Didysis taktas“. Mažiausioji – trejų metų šokėja, o vyriausioji – 18“, – išrikiavusi nuotraukai nuo didžiausiųjų iki mažiausiųjų kolektyvą pristato centro direktorė ir choreografė Ligita Makarienė.

Mažiausiosios paruošė šokį apie išdykusius vaikus, kurie prisišėlioję su pagalvėlėmis šokio pabaigoje tiesiog užmiega. Jų šokis tik pustrečios minutės – tiek, pasak, direktorės, tikrai pakanka šokėjėlėms padirbėti scenoje.

Antrosios merginų eilutės numeris – apie karvytes pievoje. Su šiuo šokiu merginos dalyvavo konkurse „Suvalkai 2016“ Lenkijoje ir užėmė pirmąją vietą, tad nuspręsta jį parodyti ir Šiauliuose.

Itin įspūdingi Šiaulių „Romuvos“ progimnazijos mados teatro „Mantilija“, kuriam vadovauja technologijų mokytoja Marija Alūzienė, kostiumai.

„Mes dirbame bendromis jėgomis: vieni prisideda kurdami kostiumų modelius, kiti siuva, taip sukuriame kolekcijas. Šįkart naudojome sintetinį audinį, siekdami išlaikyti bendrą koloritą, o mūsų šokis yra apie medūzas, jų prisilietimą, poveikį žmogui. Norėjome perteikti įvairiausias jų formas, o vaikai pasirinko sau mielus modelius“, – sako vadovė.

Šokėjus vertino profesionalūs choreografai
Šiaulių kultūros centro scenoje šiuolaikinio šokio vakaro metu buvo galima išvysti įvairaus dydžio kolektyvų – nuo tokių, kuriuos sudarė nuo penkių iki keliasdešimties šokėjų. O nuolatinė įvairių renginių, respublikinių ir tarptautinių konkursų bei festivalių dalyvė Dainų progimnazijos šokių studija „Kosmėja“ atgabeno net 85 šokėjus – ji šį vakarą buvo didžiausia atvykusiųjų šokėjų skaičiumi. Kolektyvai suskirstyti į keturias atskiras amžiaus grupes: mažiausių, mažųjų, viduriniųjų ir didžiųjų.

Kaip ir įprasta, šokančius vertina komisija. Šokius stebėjo Kauno choreografijos mokyklos direktorės pavaduotoja ugdymui, šiuolaikinio šokio mokytoja, choreografė, Dainų šventės baletmeisterė Aistė Kavolienė, Kauno choreografijos mokyklos metodininkė, klasikinio šokio vyr. mokytoja, Anželikos Cholinos šokio teatro šokėja Silvija Navardauskaitė bei šiuolaikinių šokių studijos „Vėtra“, 2015 m. Pasaulio šokių čempionato Italijoje II vietos laimėtojos, vadovė metodininkė Irina Lazauskienė.

Mėgėjų meno festivalio „Rudens mozaika 2016“ Šiuolaikinių šokių vakaro laureatais tapo Šiaulių kultūros centro choreografijos studija „Aušrelė“, kuris įvertinta už šokį „Žąselės“ (vadovas Mindaugas Kosaitis), Šeduvos gimnazijos šokio studija „Vaivorykštė-Geltona“ už šokį „Nendrės istorija“ (vadovas Astijus Poška), Dainų progimnazijos šiuolaikinio šokio kolektyvas „Kosmėja“ už šokį „Gyvačių lizdas“ (vadovė Diana Maciuvienė) bei Ragainės progimnazijos šokio studija ,,Mega“ už šokį „Svajonė“ (vadovė Jūratė Vaitkienė).

Į viršų