Spalio pradžioje dviejų paspirtukų  netekęs Joniškio gyventojas buvo maloniai nustebintas, kai praėjus vos keletui dienų nuo vagystės, Joniškio rajono policijos komisariato pareigūnai jam pranešė, kad paspirtukai surasti, ir juos grąžino savininkui. Apie tai informuoja Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė.

Miesto aikštės daugiabutyje gyvenantis joniškietis vagystę pastebėjo spalio 3-iosios rytą. Pamatęs, kad išlaužta laiptinės  rūsio  durų spyna, nuėjo patikrinti savo sandėliuko ir neberado čia laikomų dviejų elektrinių paspirtukų, kurių bendra vertė siekė beveik  1000 eurų.

Pradėję ikiteisminį tyrimą dėl vagystės, Joniškio pareigūnai atkreipė dėmesį, kad  šalia gyvenamojo namo, iš kurio buvo padaryta vagystė, yra vaistinė,  turinti vaizdo stebėjimo kamerą, į kurios stebėjimo perimetrą patenka  šalia gyvenamojo namo esanti teritorija. Peržiūrėję vaizdo įrašus, pareigūnai įžiūrėjo  naktį prie namo privažiavusio automobilio siluetą, iš kurio  galima buvo tik nuspėti transporto priemonės markę. Kantriai analizuojant ir  kitų ant Joniškio pastatų įrengtų kamerų vaizdus, tyrėjams pavyko nustatyti vagyste  įtariamo asmens automobilio valstybinį numerį. Atrodė, nustatyti savininką problemų nebėra – duomenų bazė turėtų išduoti, kam priklauso automobilis. Tačiau jiems teko nusivilti, kai sužinojo, kad nusikaltimo įvykdymo dieną  vyras dar nebuvo šios transporto priemonės savininkas, ją įsigijo vėliau. Tyrėjai visgi nustatė, kam  automobilis priklausė prieš tai, nors automobilių registre to nesimatė, kadangi ankstesnis jo savininkas automobilio nebuvo įregistravęs, o po nusikaltimo padarymo automobilį pardavė, sudarydamas pirkimo-pardavimo sutartį.  Paaiškėjo, kad tai – 19-metis vaikinas, anksčiau gyvenęs Joniškio rajone, o pastaruoju metu Šiauliuose, ir jau ne kartą nusipelnęs teisėsaugos dėmesio. Jo pavardė figūruoja dviejuose   ikiteisminiuose tyrimuose dėl fizinio skausmo sukėlimo  ir dviejuose ikiteisminiuose tyrimuose dėl Šiauliuose įvykdytų vagysčių.  Paspirtukų vagystė – tai jau trečia vaikino vagystė   šiais metais.

Pavogtų paspirtukų pareigūnai pas jį nerado, nes jie buvo jau parduoti. Patrauklia kaina paspirtukus įsigijusius pirkėjus labai nuvylė policijos pareigūnų vizitas – teko su pirkiniu atsisveikinti, nes paspirtukai buvo grąžinti teisėtam šeimininkui.  

Įtariamasis vagystę iš Radviliškyje, Mieto aikštėje, esančio daugiabučio įvykdė neatsitiktinai. Paaiškėjo, kad vasarą su darbininkų brigada  šiaulietis čia dirbo – remontavo namo laiptines, tada ir spėjo nužiūrėti, kad vienos laiptinės gyventojai  po pasivažinėjimo  paspirtukus padeda  rūsio sandėliuke.

Įtariamajam pareikštas įtarimas dėl vagystės, jam paskirtos kardomosios priemonės, nesusijusios su laisvės atėmimu.

Į viršų