facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Šiaulių apygardos teismas 2021 m. sausio 20 d. paskelbė nuosprendį Viešosios įstaigos „Respublikinė Šiaulių ligoninė“ buvusio vadovo P. S., Strateginio valdymo direktorės A. Š., Infrastruktūros direktoriaus V. J. baudžiamojoje byloje, praneša Šiaulių apygardos teismas.

Visi trys asmenys pripažinti kaltais ir nuteisti už tai, kad būdami valstybės tarnautojais, turėdami administracinius įgaliojimus, siekdami turtinės naudos, pasinaudodami savo kaip Ligoninės vadovų autoritetais ir įgaliojimais bei veikdami organizuota grupe, kiekvienas atlikdamas savo sutartą vaidmenį, laikotarpiu nuo 2010-07-01 iki 2015-10-27, teigdami, kad gautos lėšos bus naudojamos Ligoninės reikmėms, nurodė pavaldiems Ligoninės darbuotojams sistemingai atiduoti jiems skirtus ir išmokėtus priedus bei priemokas, o pastarieji, nežinodami apie nusikalstamą sumanymą pasisavinti Ligoninės lėšas ir vykdydami neteisėtus vadovų nurodymus, prie atlyginimų gautus priedus ir priemokas, viso ne mažiau kaip 68 686,87 Eur, perdavė nuteistiesiems, kuriuos šie panaudojo gaudami turtinę ir kitokią asmeninę naudą.

Taip pat buvęs ligoninės direktorius P.S. nuteistas už tai, kad 2005-2015 metais sistemingai iš verslininko R.J.J. priimdavo kyšius, kurių bendra vertė siekia daugiau nei 11 tūkst. eurų, už verslininko įmonei palankius sprendimus dėl patalpų nuomos ritualinėms paslaugoms teikti ir mokamo mirusiųjų kūnų pervežimo. R. J. J. nuteistas už tai, kad laikotarpiu nuo 2005-03-16 iki 2015-10-27, tiesiogiai susitarė duoti ir davė nemažiau kaip 11 047 Eur kyšį Ligoninės generaliniam direktoriui P. S. už jo teisėtą veikimą ir neveikimą vykdant įgaliojimus.

Valstybinį kaltinimą palaikęs prokuroras baigiamųjų kalbų metu paprašė kaltinamiesiems paskirti tokias bausmes: buvusiam ligoninės vadovui P.S. 4 (ketverių) metų laisvės atėmimo bausmę ir 750 MGL (28 245 eurų) dydžio baudą, kaltinamiesiems A.Š. ir V. J. atitinkamai 600 MGL (22 596 eurų) ir 500 MGL (18 830 eurų) dydžio baudas. Visiems trims kaltinamiesiems prokuroras paprašė skirti baudžiamojo poveikio priemonę – 5 metams atimti teisę dirbti vadovaujantį darbą Viešojoje įstaigoje Respublikinė Šiaulių ligoninė ir kitose valstybės ar savivaldybės institucijose, įstaigose ar įmonėse. Verslininkui R.J.J. prokuroras prašė skirti 2 metų laisvės atėmimo bausmę, jos vykdymą atidedant dvejiems metams, bei baudžiamojo poveikio priemonę – 15 MGL (564,9 eurų) įmoką į nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą.

Šiaulių apygardos teismas nuosprendžiu visus keturis kaltinamuosius pripažino kaltais dėl visų inkriminuotų nusikalstamų veikų ir paskyrė tokias galutines bausmes:

P. S. – 3 metų 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmę, jos vykdymą atidedant 3 metams, ir 65 MGL baudą, taip pat baudžiamojo poveikio priemonę – teisės eiti vadovaujančias pareigas valstybės tarnyboje atėmimą 5 metams;

A. Š. – 2 metų laisvės atėmimo bausmę, jos vykdymą atidedant 2 metams, taip pat baudžiamojo poveikio priemonę – teisės eiti vadovaujančias pareigas valstybės tarnyboje atėmimą 3 metams;

V. J. – 1 metų 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmę, jos vykdymą atidedant 1 metams, taip pat baudžiamojo poveikio priemonę – teisės eiti vadovaujančias pareigas valstybės tarnyboje atėmimą 2 metams;

R. J. J. – 1 metų 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmę, jos vykdymą atidedant 1 metams, taip pat baudžiamojo poveikio priemonę – 20 MGL įmoką į nukentėjusiųjų nuo nusikaltimų asmenų fondą.

Teismas sprendė konfiskuoti nusikalstamų veikų rezultatą: 59 733,87 Eur iš P. S.; 15 000 Eur iš A. Š.; 5 000 Eur iš V. J.

Į viršų