facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Šiaulių apskrities policijos Organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnų sėkminga operacija sustabdė Raseinių rajone užsuktą pelningą psichotropinių medžiagų gamybos verslą. Trys šio rajono gyventojai atsidūrė už grotų, o jų kvaišalų gamybos laboratorijos uždarytos. 

Operacijai rengtasi kelis mėnesius
Šiaulių apskrities policijos viršininkas Ramūnas Sarapas ir Šiaulių apygardos vyriausiasis prokuroras Kastytis Šikšnys spaudos konferencijoje pristatė labai sėkmingą gegužės 29 d. Organizuoto nusikalstamumo valdybos pareigūnų operaciją, pareikalavusią kruopštaus, profesionalaus tyrimo.

Šiaulių apskrities policijos viršininkas R. Sarapas papasakojo, jog įtarimų sukėlė pernai suaktyvėjusi kriminogeninė situacija Raseiniuose: susišaudymai, padegti automobiliai, kt. Sustiprintas stebėjimas, kriminalinė žvalgyba.

Per kelis mėnesius sukaupta žvalgybinės informacijos, kad Raseinių rajone gaminamos psichotropinės medžiagos, išaiškintos gamybos ir sandėliavimo vietos. Visos įtarimų sukėlusios vietos užkluptos vienu metu netikėtai, sulaikomi asmenys nesipriešino, nors pas juos rastas neteisėtai laikomas šaunamasis ginklas. Gali būti, kad įtariamųjų ratas plėsis.
Uždarytos ūkiniuose pastatuose įrengtos laboratorijos, kratų metu paimti dideli kiekiai įvairių cheminių medžiagų, ekspertai nustatys, kokios medžiagos konkrečiai buvo gaminamos. Didžioji dalis gaminių jau buvo supakuota ir paruošta išgabenimui, galimai į užsienį.  

Tai pirmoji tokio pobūdžio operacija, kai pavyko užkardyti didelio kiekio sintetinių kvaišalų gamybą ir išgabenimą. Anksčiau buvo pavykę išaiškinti kanapių plantacijas ir gamintojus.

Suimti trys bendrininkai
Gailutė Smagriūnienė, Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vyriausioji specialistė, detalizavo sulaikymo aplinkybes.

Pirmas buvo sulaikytas 31 metų vyras, Raseiniuose, Sporto g., automobiliu važiavęs iš garažo, kuriame buvo sandėliuojamos, įtariama, psichotropinės medžiagos. Kruopščiai suvyniotas paketas, kuriame galėtų būti apie tūkstantį tablečių (kiekį patikslins specialistai po tyrimo), buvo rastas sulaikytojo kišenėje. Kvaišalų aptikta ir jo vairuojamame automobilyje, ir pačiame garaže. Iš viso buvo paimta paketuose bei maišuose sandėliuojamo apie 200 kg, įtariama, amfetamino ir kitų psichotropinių medžiagų bei trys statinaitės medžiagų, naudojamų narkotinių bei psichotropinių medžiagų pirmtakams gaminti.

Kratos buvo atliktos ir pas sulaikytojo bendrininkus. Raseinių rajone, Gruzdiškės kaime, pas 38 metų įtariamąjį kriminalistai rado didelį kiekį įvairaus pavidalo (skystų ir birių) medžiagų ir skiediklių, įtariama, naudojamų kvaišalams gaminti. Be to, ūkiniame pastate rastas dar ir neteisėtai laikomas šaunamasis ginklas – revolveris ALFA 620 su 5 šoviniais būgnelyje.

36 metų bendrininko gyvenamojoje vietoje Paalsio k., ūkiniame pastate, kriminalistai rado, manoma, pagrindinę psichotropinių medžiagų gaminimo laboratoriją. Joje buvo apstu svarstyklių, kolbų, menzūrėlių ir kitokių talpų, įvairaus pavidalo cheminių medžiagų, naudojamų kvaišalų gamybos procese.

Vieno iš įtariamųjų tėvo įmonės teritorijoje rado automobilį su slaptavietėmis psichotropinėms medžiagoms gabenti bei pačių kvaišalų. Ir dar jame buvo psichotropinių medžiagų gamybos proceso atliekų – skysčių, kuriais gamintojams buvo būtina atsikratyti. To padaryti nespėta, kadangi kriminalistai užkirto kelią.

Gresia 15 metų nelaisvės
Šiaulių apygardos vyriausiasis prokuroras K. Šikšnys informavo, jog atlikta apie 10 kratų, įkalčiai leidžia sulaikytų asmenų veiką skirti sunkių nusikaltimų kategorijai.

Šiaulių apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorė Violeta Bartušienė, vadovaujanti šiam ikiteisminiam tyrimui, gegužės pabaigoje kreipėsi į teismą, prašydama trims mėnesiams suimti 31, 36 ir 38 metų raseiniškius, nes įtariamieji, būdami laisvėje, gali slėptis nuo ikiteisminio tyrimo pareigūnų, prokuroro ar teismo, gali trukdyti procesui ar daryti naujus nusikaltimus. Teismas gegužės 30 dieną patenkino prokurorės prašymą ir įtariamuosius suėmė maksimaliam laikotarpiui.

Visiems trims įtariamiesiems pareikšti įtarimai dėl neteisėto disponavimo labai dideliu kiekiu psichotropinių medžiagų, o 38 metų įtariamajam – dar ir dėl neteisėto disponavimo šaunamuoju ginklu bei šaudmenimis. Sulaikytieji anksčiau neteisti, už neteisėtą disponavimą labai dideliu kiekiu psichotropinių medžiagų gresia laisvės atėmimas nuo dešimties iki penkiolikos metų.

2020 06 15 4

Raseiniuose rastos psichotropinės medžiagos.
Autorės nuotr.

Į viršų