facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Šiaulių apygardos teismas ketvirtadienį paskelbė nuosprendį visuomenėje rezonansą sukėlusioje vadinamojoje aklųjų byloje. Teisiamųjų suole atsidūrusi gydytoja Danutė Milkintienė ir dvi jos pacientės politikės Rita Jankauskienė bei Eglė Ruzgienė savo kaltės nepripažino. Teismas jas pripažino kaltomis pagal visus inkriminuotus nusikaltimus. Prokuroras Andrejus Mirnyj siekė, jog kaltinamosioms būtų skirtos kiek griežtesnės bausmės, tačiau teismas skyrė švelnesnes, motyvuodamas, jog net ir neįkalinant jų, vis tiek už padarytus nusikaltimus jos bus nubaustos.

Kaltinamoji D. Milkintienė žada skųsti Teismo nuosprendį
Į Šiaulių apygardos teismą atvyko tik vienintelė teisiamoji D. Milkintienė su savo gynėja, o R. Jankauskienė, E. Ruzgienė ir jų advokatai nepasirodė. Vienintelė kaltinamoji D. Milkintienė dalyvavusi Šiaulių apygardos teisme, paklausta teisėjo, ar suprato apskundimo tvarką, viešai pasakė, jog teismo nuosprendį tikrai skųsianti.

Bylą išnagrinėjęs teisėjas regos negalią simuliavusiai E. Ruzgienei skyrė 150 MGL (5 649 eurų) baudą, R. Jankauskienei už tą pačią veiką – 3 metus laisvės atėmimo, bet bausmės vykdymas atidėtas 2 metams. Antrą kartą už tokias pačias veikas teistai D. Milkintietei skirta subendrinta bausmė – 4 metai pataisos namuose, o vykdymas atidėtas 3 metams. Gydytoja turės sumokėti 300 MGL (beveik 13 tūkst. eurų) baudą, o verstis medikės praktika negalės 4 metus. Be to, nuteistosios solidariai privalės atlyginti „Sodrai“ padarytą žalą. Iš E. Ruzgienės ir D. Milkintienės priteista grąžinti 6,2 tūkst. eurų žalą, iš E. Jankauskienės ir D. Milkintienės – beveik 18,4 tūkst. eurų.

Šiaulių apygardos teismas rado dar vieną galimai įvykdytą nusikalstamą veiką, todėl nusprendė kreiptis į prokuratūrą. Bylą nagrinėjusiam teisėjui kilo įtarimas, jog Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos Kauno 5-asis teritorinis skyrius, kuris vertino išvardytų kaltinamųjų sveikatos būklę ir pagal dokumentus moterims paskyrė neįgalumo išmokas, įvykdė nusikalstamą veiką.

Kaltinamosios šiuo metu yra 100 proc. darbingos
Atlikdami ikiteisminį tyrimą STT pareigūnai nustatė, kad pagal gydytojos D. Milkintienės parengtus medicininius dokumentus minėtoms šiaulietėms Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyboje buvo nustatytas tikrovės neatitinkantis darbingumo lygis.

Pradėjus šį ikiteisminį tyrimą nustatyta, kad E. Ruzgienė nepagrįstai, apgaule savo naudai nuo 2014 iki 2016 metų iš Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Šiaulių skyriaus gavo 6 205 eurų išmokų dėl jai nustatyto neįgalumo – neva didelių regėjimo funkcijų sutrikimų. Lygiai taip pat, tik gerokai didesnę sumą – 18 387 eurų nuo 2007 iki 2017 metų – gavo ir R. Jankauskienė.

Visi įkalčiai ir liudijimai patvirtino įtarimus, kad kaltinamosios iš tikrųjų nesirgo lėtinėmis regos ligomis, o jas simuliavo. Todėl R. Jankauskienei atsisakius pasitikrinti regėjimo būklę,

2017 m. Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba savo sprendimu ją pripažino darbinga 100 proc. Taip pat ir E. Ruzgienė šiuo metu laikoma 100 proc. darbinga.

2017 m. lapkritį Lietuvos apeliacinis teismas gydytoją D. Milkintienę pripažino kalta dėl analogiškų nusikalstamų veikų kitoje baudžiamojoje byloje – dėl nepagrįstai nustatyto regėjimo neįgalumo buvusiai Šiaulių miesto tarybos narei V. Račienei, kuri pripažinta kalta.

Į viršų