facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Vakar Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmuose įvyko pirmasis posėdis, kuriame nagrinėjama baudžiamoji byla apie Šiaulių ilgalaikio gydymo ir geriatrijos centro slaugytojų bei jų bendrininkų niekšiškus darbus. Jie ne tik terorizavo įstaigoje gulinčius bei namuose lankomus senjorus, bet juos apvaginėjo ir mušė.

Šioje baudžiamojoje byloje iš viso yra kaltinami šeši kaltinamieji, kuriems pareikšti kaltinimai dėl plėšimo, sukčiavimo, turto pasisavinimo, neteisėto prisijungimo prie informacinės sistemos, netikros elektroninės mokėjimo priemonės neteisėto disponavimo, neteisėto elektroninės mokėjimo priemonės ar jos duomenų panaudojimo, vagystės, neteisėto dokumentų įgijimo ir laikymo.

Tačiau dėl neatvykusių visų kaltinamųjų bylos nagrinėjimas atidėtas.

Šių metų kovą į policiją kreipėsi viena Šiaulių ilgalaikio gydymo ir geriatrijos centro pacientė ir pareiškė, kad ją šioje slaugos įstaigoje net du kartus apvogė slaugytoja. 88 metų moteris teigė, kad vieną naktį slaugytoja ją išstūmė iš lovos ir iš rankų išplėšė 2,5 tūkst. eurų, o kitą naktį panašiomis aplinkybėmis pagrobė dar 1,5 tūkst. eurų. Pareigūnams tąsyk nepavyko surinkti slaugytojos kaltę patvirtinančių įrodymų, tad bylą teko sustabdyti.

Bylą pareigūnai atnaujino gavę slaugos įstaigą jau palikusios tos pačios senolės pareiškimą, kad ją namuose apiplėšė socialines paslaugas siūliusios moterys. Tada, surinkus papildomų įrodymų, įtarimai dėl ligoninėje įvykdyto plėšimo buvo pateikti Šiaulių ilgalaikio gydymo ir geriatrijos centre dirbusiai 54 metų slaugytojai. Po šių moterų vizitų senoliai pasigesdavo pinigų, nes viešnios juos esą vaišindavo arbata ar kava su medikamentais, nuo kurių aptemdavo senjorų sąmonė.

Jei atsinešto gėrimo šeimininkams įpiršti nepavykdavo, moterys griebdavosi smurto. Jų auka tapo ir ta pati 88 metų šiaulietė, kurią ligoninėje du kartus apiplėšė 45 metų slaugytojos buvusi kolegė. Po moterų apsilankymo ši senjorė pasigedo 500 eurų, auksinio laikrodžio ir auksinio žiedo. 92 metų šiaulietis po šių moterų vizito neteko 1 tūkst. eurų. Nuo darbą praradusios slaugytojos skaudžiai nukentėjo ir 81 metų aklas senjoras – pardavė senolio žemės sklypą, o gautus 7 tūkst. eurų pasisavino.

Viena iš kaltinamųjų V. B. teismo posėdyje teigė, jog jokių senučių neterorizavo, jų nemušė ir neapvogė. Ji tik dirbo savo darbą. Anot jos, teismas priims tinkamą sprendimą, kuris bus palankus jai.

2018 09 20 14

2018 09 20 15

Artūro STAPONKAUS nuotr.

 

Į viršų