facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Šiaulių apskrities policijos pareigūnai kartu su prokurorais baigė ikiteisminį tyrimą dėl vasario 25 dieną Šiauliuose pasikėsintos nužudyti mažametės mergaitės ir kreipėsi į Šiaulių apygardos teismą dėl priverčiamųjų medicininio pobūdžio priemonių taikymo mergaitės motinai.

Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas, kai policija gavo pranešimą, kad Šiauliuose, Tilžės g., viename daugiabučių kiemų buvo rasta ant sniego iš ketvirtojo namo aukšto nukritusi moteris su dukra. Abi šeimos narės buvo skubiai išvežtos į ligoninę. Jos patyrė įvairių sužalojimų ir ilgą laiką buvo gydomos.

Šiaulių apskrities VPK Sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai tyrimo metu nustatė, kad tvarkingoje šeimoje nelaimė įvyko dėl pablogėjusios mergaitės mamos sveikatos. Tuo metu šeima gyveno gražiai, be kivirčų ar kitų nesutarimų, tačiau artimiesiems ir mergaitės tėčiui įtarimų kėlė sutuoktinės elgesys.

Ikiteisminio tyrimo metu buvo kreiptasi į Valstybinės teismo psichiatrijos tarnybą, siekiant išsiaiškinti, ar 32-ejų metų moteris nusikalstamos veikos padarymo bei šiuo metu gali suprasti savo veiksmų esmę ir juos valdyti.

Atlikus stacionarinę kompleksinę psichiatrinę ir psichologinę ekspertizę, iš Valstybinės teismo psichiatrijos tarnybos prie Sveikatos apsaugos ministerijos Utenos ekspertinio skyriaus gauta išvada, kad moters gebėjimui suprasti savo veiksmų esmę ir juos valdyti esminį poveikį padarė tam tikras psichinis sutrikimas.

Dėl šio sutrikimo moters elgesys yra vertinamas kaip neprognozuojamas bei socialiai pavojingas, todėl jai reikalingas gydymas.

Parengta pagal Šiaulių AVPK informaciją

Į viršų