facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Šiaulių apygardos prokuratūroje vykusioje spaudos konferencijoje pateikta informacija apie teismui perduotą baudžiamąją bylą dėl prekybos žmonėmis. Ši byla žinoma kaip „gyvųjų konteinerių“ byla, kurioje žmonės buvo verbuojami iš vienos šalies į kitą pervežti narkotines medžiagas savo skrandžiuose.

Verbavo narkotinių medžiagų įsigijimui
Šiaulių apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorė Violeta Bartušienė ir Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos vyresnioji tyrėja Daiva Girskienė informavo, kad prekyba žmonėmis kaltinami 4 asmenys – trys šiauliečiai ir viena šilutiškė.

Vienas jų – V. J. taip pat kaltinamas neteisėtu disponavimu labai dideliu narkotinių medžiagų kiekiu, sprogstamosiomis medžiagomis ir neteisėtu disponavimu narkotinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti. Kitas nusikaltimo bendrininkas Ž. Ch. taip pat kaltinamas neteisėtu disponavimu labai dideliu narkotinių medžiagų kiekiu.

Ikiteisminį tyrimą atlikę Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai nustatė, kad šie kaltinamieji galimai verbavo žmones nelegaliam narkotikų gabenimui iš vienos šalies į kitą. Nusikaltimo organizatoriai ieškodavo prastos materialinės ir socialinės padėties žmonių, kuriuos 2014 metų pabaigoje ir 2015 metų pradžioje verbuodavo narkotinių medžiagų įgijimui, laikymui ir gabenimui. Už tai jiems pažadėdavo piniginį atlygį.

Kvaišalus gabeno žmonių skrandžiuose
Įkalbėjus patiklius žmones gabenti narkotikus, kaltinamieji pasirūpindavo jų kelionėmis ir su jomis susijusiomis išlaidomis – užsakydavo pasą, nupirkdavo lėktuvo bilietą, vizą, apmokėdavo nakvynę viešbutyje, pasitikdavo ir nuvesdavo, kur būdavo sutarta. Nuo prekiautojų žmonėmis nukentėjo 5 asmenys iš Panevėžio apskrities.

Nukentėjusiems tekdavo gabenti kvaišalus iš Pietų Amerikos į Europą arba platinti juos pačioje Europoje.

Kvaišalai buvo gabenami „gyvuose konteineriuose“ – užverbuotų žmonių skrandžiuose ar lagaminuose. Kai kuriems nukentėjusiems pavykdavo pergabenti narkotikus į Lietuvą, o kiti būdavo sulaikomi užsienio valstybėse.

Pavyzdžiui, viena užverbuota moteris buvo sulaikyta dar Kolumbijos oro uoste, gabenusi 400 g kokaino nugos dėžutėje. Kitas nukentėjusysis, jo teigimu, buvo įsodintas į lėktuvą Rygoje, kuriuo skrido į Rusiją ir skrandyje galimai slėpė 30 vienetų apvalios formos plastikinių paketėlių. Užsienyje šiuos paketėlius su medžiaga atidavė rusakalbiam vyrui.

Organizatoriai bei jų bendrininkai patys sekė, kaip užverbuoti asmenys vykdo nusikalstamą veiką, kontroliavo narkotinių medžiagų įgijimo, laikymo ir gabenimo procesą. Kai išsigandę užverbuotieji nutardavo pasitraukti iš nusikalstamų veikų darymo, prieš juos būdavo naudojami grasinimai ir net smurtas. Negana to, nukentėjusieji ne visada gaudavo žadėtą atlygį.

Ikiteisminio tyrimo metu policijos pareigūnai iš kaltinamųjų paėmė daugiau nei 2 kg kokaino, taip pat V. J. namuose rasta 410 g pramoninės gamybos bedūmio parako.

Baudžiamasis kodeksas kaltinamiesiems numato įvairias laisvės atėmimo bausmes.

Į viršų