facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Šiaulių apskrities vyriausiajame policijos komisariate vyko atvirų durų diena jaunimui, kuris turėjo galimybę sužinoti apie pareigūno darbą. Susitikime su potencialiais ar būsimais pareigūnais dalyvavo Lietuvos policijos mokyklos, Mykolo Riomerio universiteto, Kriminalinės policijos biuro,  Kriminalistinių tyrimų tarnybos, Lietuvos antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“, Kinologų būrio atstovai. Visi pristatė, kokius egzaminus reikia išlaikyti, kokia atranka, kuo jų darbas išskirtinis, įdomus ir kokios yra ateities perspektyvos.

Dauguma studentų po studijų baigimo įsidarbina
Lietuvos policijos mokyklos Profesinės taktikos skyriaus viršininkas Augustas Pilvelis papasakojo, jog mokymo dalyje yra tik 16 proc. teorinės dalies, o 84 proc. orientuoti į praktinių įgūdžių lavinimą, santykį su darbo veika.

„Jei norite stoti į Lietuvos policijos mokyklą, turite būti Lietuvos Respublikos pilietis, įgijęs vidurinį išsilavinimą, atitikti fizinius reikalavimus, turėti motyvaciją ir būti apsisprendęs. Taip pat yra svarbi sveikata, todėl turėsite pasirodyti centrinei medicinos ekspertizės komisijai, bus nustatyta, ar esate tinkamas būti policijos pareigūnu. Taip pat būsite įvertintas psichologo, turėsite praeiti ir atranką. Bus patikrintas jūsų loginis mąstymas, teksto suvokimas, rašymo sugebėjimai. Esame laimingi, kad praėjusiais metais į vieną vietą pretendavo net 4 kandidatai“, – pasakojo A. Pilvelis.

M. Riomerio universiteto studentai pristatė, kad universitete galima pasirinkti šias studijų programas: teisė ir policijos veikla, teisė ir ikiteisminis procesas. Reikia gerai išlaikyti brandos egzaminus, iš kurių svarbiausias yra istorija. Yra dėstomi įvairūs dalykai: eismo priežiūra, ginklai ir šaudymas, policijos veiklos taktika, kriminalinė žvalgyba, kriminalistika. Studentai braižo eismo įvykių schemas, šaudo į taikinius, mokosi įeiti ir išeiti iš patalpos, kaip sulaikyti nusikaltėlį ir jam uždėti antrankius. Teisės ir policijos veiklos studijų programos pliusas yra tas, kad kiekvienais metais studentams suteikiama praktikos vieta. Teisės ir ikiteisminio proceso studijų programa skiriasi nuo teisės ir policijos veiklos tuo, kad nėra fizinių normatyvų, šaudymo, kovinių veiksmų, todėl į šią specialybę yra lengviau įstoti. Dauguma studentų po studijų baigimo įsidarbina.

„Susiduria su rimtesniu požiūriu į pėdsakus“
Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalistinių tyrimų tarnybos 1-ojo skyriaus viršininkas Darius Melys pristatė, jog tarnyba susideda  iš dviejų skyrių. Pirmas skyrius yra atsakingas ir vykdo įvykio vietos apžiūrą, įkalčių fiksavimą, pakavimą, o antrasis skyrius dirba su pėdsakais, kuriuos tiria ir gauna iš įvykio vietos.

„M. Riomerio universitete yra ruošiami ir mokomi kriminalistai, būsimieji specialistai. Jie praeina bazinį paruošimą, kai atvyksta pas mus įsidarbinti, susiduria su rimtesniu požiūriu į pėdsakus. Norint įgyti specialisto vardą ir vienam apžiūrėti ir įvertinti įvykį, trunka 3 metus. Per tuos metus darbuotojas ruošiasi, kaupia tiek teorines, tiek praktines žinias, po to vyksta į kriminalistinių tyrimų centrą, kuriame yra laikomas egzaminas ir išduodamas leidimas savarankiškai atlikti įvykio apžiūrą. Šiaulių kriminalistinių tyrimų tarnyboje atliekami šie tyrimai: rankų pėdsakų, nešaunamojo ginklo, balistiniai, transportų priemonių, identifikavimo tyrimai, cheminiai tyrimai. Būna, kad net 2 savaites tenka prie vieno pėdsako sėdėti. Skaičiuojame linijas, atitinkamų požymių išsidėstymą“, – pasakojo D. Melys.

Kriminalinės policijos biuro Metodinio skyriaus viršininkas Artūras Kemežys teigė, jog Lietuvos kriminalinės policijos biuras yra moderni specializuota policijos įstaiga, kuri operatyviai reaguoja į bet kokio lygio įvykius. Tiria pačius sunkiausius, sukėlusius platų atgarsį visuomenėje nusikaltimus, sunkius ir labai sunkius tarpregioninio ar tarptautinio pobūdžio nusikaltimus, labai aukšto lygio organizuotų nusikalstamų grupių daromus nusikaltimus, teroro aktus, sunkius ir labai sunkius nusikaltimus, susijusius su neteisėta narkotikų apyvarta, nusikaltimus nuosavybei, turtinėms teisėms ir turtiniams interesams, ekonomikai ir verslo tvarkai, finansų sistemai, nusikaltimus elektroninėje erdvėje ir kitas nusikalstamas veikas. Lietuvos kriminalinės policijos biuro padaliniai aktyviai bendradarbiauja su užsienio valstybėmis, tarptautinėmis organizacijomis, atlieka jungtinius nusikaltimų tyrimus, organizuoja bendras tarptautines policijos operacijas. Nuo 2015 metų organizuoja kriminalinės žvalgybos mokymus, tobulindamas visos šalies kriminalinės policijos pareigūnų specialiąsias kompetencijas. Kriminalinės policijos biuro Metodinio skyriaus viršininkas A. Kemežys teigė, jog jų šūkis yra „Mūsų vienybė – mūsų stiprybė“.

„Atsirenkame kandidatus pagal specialią metodiką“
Lietuvos antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ Informacijos, analizės ir derybų skyriaus viršininkas Linas Karosas teigė, jog tai yra specializuota policijos įstaiga, nors jie yra tokie pat policijos pareigūnai, kaip ir visi kiti.

Lietuvos antiteroristinių operacijų rinktinė „Aras“ yra dislokuota Vilniuje ir Klaipėdoje. Vilniuje yra pagrindinis štabas, o Klaipėdoje – kovinis skyrius. Pagrindiniai uždaviniai – vykdyti antiteroristines, specialiąsias operacijas, sulaikyti pavojingus ir ginkluotus nusikaltėlius, vykdyti įkaitų išlaisvinimo operacijas. Yra įvairios specializacijos: išminuotojai, narai, snaiperiai, kovotojai, alpinistai, derybininkai, žvalgybininkai. Specializaciją tarnybos metu kiekvienas gali pasirinkti pats.

„Reikia praeiti specialią atranką, jei norima patekti į Lietuvos antiteroristinių operacijų rinktinę „Aras“. Mūsų pareigūnams  keliami aukštesni reikalavimai nei paprastiems policijos pareigūnams. Atsirenkame kandidatus pagal specialią metodiką. Kandidatas turi būti sveikas, fiziškai stiprus, svarbus psichologinis, intelektinis pasirengimas. Mums reikalingi žmonės, kurie sugeba mąstyti, yra aukšto intelekto. Fiziniai reikalavimai nėra labai svarbūs, svarbu, kad galvoje būtų smegenų, o raumenis galima užsiauginti ir sporto salėje. Atrankos metu mes turime išsiaiškinti, ar tas žmogus turi tam tikras charakterio savybes, ar yra psichologiškai stiprus, ar neturi baimių, ar ryžtingas, drąsus, pareigingas, atkaklus. Šiuo metu mūsų komandoje moterų nėra, bet tai nereiškia, kad jų nepriimame. Tiesiog reikalavimai atrankos metu tokie pat, kaip ir vyrams“, – pasakojo L. Karosas.

Lietuvos antiteroristinių operacijų rinktinė „Aras“ nėra nuobodi, kasdien vyksta įvairios pratybos, užsiėmimai, treniruotės, labai daug bendradarbiauja su ES ir kitų Europos šalių antiteroristiniais padaliniais. Lietuvos antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ pareigūnai vyksta į tarptautines  operacijas, bendradarbiauja su Lietuvos kariuomenės specialių operacijų pajėgomis.

Tarnybiniai šunys pradedami mokyti nuo mažų dienų
Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Patrulių rinktinės 1-osios kuopos Kinologų būrio vyriausiasis patrulis Ričardas Sutkus su kolega ir draugu Volfu pristatė kinologų darbą. Tarnybiniai šunys yra naudojami narkotinių medžiagų, dingusių žmonių, pėdsakų, nusikaltimo įrankių, dingusių daiktų, lavonų ar jo dalių paieškai.

Tarnybiniai šunys pradedami mokyti nuo mažų dienų, bet tai turi būti tik iki metų laiko ir žaidimo forma su maistu, jokios prievartos. Prireikia 3 metų, kad šuo būtų visiškai pasirengęs darbui. Šuniukas visada turi gauti paskatinimą už darbą.

Kinologų būrio vyriausiasis patrulis R. Sutkus su kolega ir draugu Volfu pademonstravo, kaip šuo suranda narkotines medžiagas, kaip elgiasi, kai kitas žmogus nesilaiko policininko nurodymų. Šuo, kai randa narkotines medžiagas lagaminėlyje, pradeda jį kapstyti, dabar šunys yra mokomi ne kapstyti, o sustingti ir žiūrėti į vieną tašką.

2018 03 26 09

Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos tarnybos veiklos organizavimo ir  prevencijos poskyrio viršininkas T. Berzinskas pristatė naują greičio matuoklį.
Artūro STAPONKAUS nuotr.

Į viršų