facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Užvakar Vytauto g. šiauliečiai galėjo išvysti dideliu greičiu ir ne vieną lekiantį gaisrinės automobilį. Apie 19–19.15 val. skambino moteris, kuri informavo, jog dega butas. Į nurodytą vietą nuvažiavo penki gaisrininkų ekipažai, tačiau sužinota, kad tai tebuvo melagingas iškvietimas.

Būtina tiksli informacija
Įvykio liudininkai pasakojo, jog iš pradžių gaisrininkų ekipažai nuvyko į vieną nurodytą vietą, tačiau paaiškėjo, kad tokio adreso net nėra. O kai nuvyko į kitą, suprato, kad tai melagingas iškvietimas.

Dėl tokių iškvietimų yra sugaišinami ne tik gaisrininkų ekipažai, bet ir naudojamas kuras. Juk per kiekvieną gautą iškvietimą gaisrininkų ekipažai reaguoja operatyviai ir greitai, nežinodami, jog tai gali būti melagingas iškvietimas.

Kyla klausimas, kas nutiktų, jei dėl tokių iškvietimų nukentėtų gaisrininkų ekipažų reagavimo kokybė. Jei jie neskubėtų vykti nurodytu adresu, manydami, kad tai melagingas iškvietimas. Tokiu atveju gali ne tik būti sunaikintas žmonių turtas, bet galima ir neišvengti aukų. Todėl patartina skambinti į gaisrininkams tik tada, kai yra turima tiksli informacija.

Dėl šio įvykio paskambinus į Šiaulių apskrities priešgaisrinę gelbėjimo valdybą, specialistai negalėjo suteikti papildomos informacijos, nes suvestinėse toks įvykis nebuvo užregistruotas.

„Gaisrai kyla dėl neatsargių poelgių“
Išsamiau apie gaisrus papasakojo Šiaulių apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos vyriausiasis specialistas Gintaras Zonis. Jis teigė, kad melagingų iškvietimų sulaukia, bet ne dažnai. Dažniau pasitaiko nepagrįstų iškvietimų.

„Šiuo metu labai daug gaisrų nekyla, bet per savaitę pasitaiko iki 10 gaisrų. Tačiau dažniausiai iškvietimai būna susiję su šiukšlių konteineriais, automobiliais ir kietojo kuro krosnimis dėl dūmtraukio.

Gaisrai kyla dėl žmonių neatsargių poelgių. Pavyzdžiui, neataušintus pelenus ar žarijas pila į plastikinius konteinerius. Tai yra ypač neapgalvotas ir neatsargus žmogaus elgesys, o to pasekmė – gaisras. Visiems žmonėms bet kokio gaisro atveju patarčiau elgtis saugiai, laikytis bendrųjų gaisrinės saugos taisyklių ir reikalavimų. Tik tuomet bus išvengta gaisrų“, – pasakojo Šiaulių apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos vyriausiasis specialistas G. Zonis.

Į viršų