facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Kai liepos 18-osios popietę Šiauliuose, Vytauto g. gyvenantis vyras išgirdo savo sutuoktinės pokalbį fiksuoto ryšio telefonu,  iš karto sukluso. Žmona kalbėjosi su dukra apie pastarąją ištikusią nelaimę – griūdama sužalojo mergaitę ir jai reikalingi pinigai sužalotosios  gydymo išlaidoms padengti. Apie tai informuoja Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė.

Vyras paskambino 112
Pokalbio fabula atitiko telefoninių sukčių naudojamą scenarijų. Tad šiaulietis nedelsdamas mobiliuoju telefonu susisiekė su dukra ir išgirdo, kad jai viskas gerai, ji nieko nesužalojo ir jai nereikia jokių pinigų.

Tada vyras nedelsdamas surinko Bendrojo pagalbos centro telefono numerį 112, buvo sujungtas su Šiaulių apskrities policijos Operatyvaus valdymo skyriaus pareigūnais ir informavo apie telefoninių sukčių pasikėsinimą išvilioti iš jų 2500 eurų.

Kol 68 metų jo sutuoktinė su sukčiais telefonu aiškinosi, kokiu būdu perduos reikiamą pinigų sumą, šiaulietis mobiliuoju telefonu palaikė ryšį su pareigūnais ir klausė jų nurodymų. Sukčių pasiuntinys prie savo aukos durų atsidūrė pirmiau negu pareigūnai.

Tačiau telefonspyne  užrakintos laiptinės durys neatsidarė ir patekti jam iki reikiamo buto buvo kebloka.   

O  sutuoktiniai, laukdami pareigūnų, durų daryti neskubėjo. Tad pinigų taksi atvažiavusiam vaikinui teko telefonu raginti organizatorius, kad paskubintų pinigų perdavimą jam.

Uždarė į areštinę    
Tačiau pinigų  vaikinas taip ir negavo, nes atvykę policijos pareigūnai jį sulaikė ir uždarė į areštinę.  17-metis Šiaulių rajono gyventojas prisipažino, kad šiam žingsniui ryžosi, nes jam labai reikėjo pinigų automobilio remontui, o jo „Facebook“-inis  draugas pasiūlė lengvai užsidirbti – už tai, kad nuvyks nurodytu adresu paimti pinigų, pusę galėsiąs pasilikti sau.

Pinigų vaikinas lengvai neužsidirbo, o štai teistumu savo biografiją tikrai papuoš. Jam dėl sukčiavimo pradėtas ikiteisminis tyrimas, kurio metu tyrėjai įtarimus sieks pareikšti ir sukčiavimo organizatoriams.

Policijos pareigūnai dėkingi sumaniems šiauliečiais už jų bendradarbiavimą, demaskuojant telefoninius sukčius, ir ragina  šią istoriją priimti kaip pavyzdinę pamoką, siekiant išvengti sukčių pinklių ir  apgauti juos pačius.

Parengta pagal Šiaulių AVPK

Į viršų