facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Automobilį pardavinėjantis žmogus net neįsivaizduoja, kokios negandos kartais jo laukia. Šiaulių apskrities policijos Ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai irgi neįsivaizdavo, kad sukčiai gali taip apmulkinti žmogų, jog jis pats savo valia sutinka automobilį parduoti 1600 eurų pigiau. Ir tik netikėtas ir nelauktas pareigūnų įsikišimas į automobilio pirkimo-pardavimo sandorį,   pardavėjui atvėrė akis. Apie tai informuoja Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė spaudai Gailutė Smagriūnienė.

Sulaikyti trys įtariamieji    
Gavę informacijos apie galimą nesąžiningą automobilio pirkimo-pardavimo procesą Klaipėdoje, Šiaulių apskrities policijos Ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnų ketvertas liepos 17-osios vakare išskubėjo  į uostamiestį, kad užbėgtų šiam sandoriui už akių.

Į pagalbą  pasitelkę kolegas iš Klaipėdos apskrities policijos, jie suspėjo į sandorio epilogą ir sulaikė tris sukčiavimu įtariamus radviliškiečius. 28, 21 ir 18 metų įtariamieji atsidūrė areštinėje. Jiems pareikšti įtarimai dėl sukčiavimo, o 28 metų automobilių supirkimu ir perpardavimu užsiimančiam radviliškiečiui – dar ir dėl apgaulingo apskaitos tvarkymo savo įmonėje.

Sutiko padaryti net 1600 eurų nuolaidą    
Į radviliškiečių surengtą aferą pateko 26 metų Klaipėdos gyventojas, sumanęs parduoti savo automobilį. Vaikinas tą vakarą viename Klaipėdos daugiabučių gyvenamųjų namų  kieme pirkėjams demonstruodamas  savo parduodamą „BMW 530“ patyrė emocijų antplūdį – nuo streso iki džiaugsmo.

Pirmasis stresas buvo, kai jis po automobilio detalios apžiūros kartu su pirkėjais sėdo jo išbandyti. Tik prieš mėnesį techninės apžiūros metu patikrinto automobilio variklis visai „nebetraukė“ ir iš jo sklido kažkokie pašaliniai garsai.

O kai  atidarė variklio dangtį, pamatytas vaizdas pardavėją pribaigė – automobilio pirkėjas demonstratyviai parodė aušinimo skysčio bakelio viduje esantį juodos spalvos skystį, panašų į tepalą. Amą praradęs vaikinas nesuprato, kaip taip staiga automobilis „subyrėjo“, kad į variklio aušinimo sistemą iš variklio skyriaus pumpuojamas tepalas.

Kai jis su pirkėjais pradėjo aiškintis, koks tai galėtų būti gedimas ir kiek kainuotų  pašalinimas, sumos pasirodė didžiulės. Kadangi klaipėdiečiui skubiai buvo reikalingi pinigai, tai jis sutiko padaryti net 1600 eurų nuolaidą.

Buvo apsupti policijos pareigūnų    
Antrasis šokas pardavėjui buvo, kai po pirkimo-pardavimo sutarties pasirašymo ir atsiskaitymo jie buvo apsupti policijos pareigūnų. Klaipėdiškis niekaip nesuprato, ką jis galėjo padaryti tokio blogo, kad sulaukė pareigūnų dėmesio.

Ir tik tada, kai kriminalistai jam pasiūlė pamąstyti, ar ne keistas jam buvo automobilio pirkimo-pardavimo procesas, vaikinas  praregėjo. Ypač po to, kai pareigūnai iš radviliškiečių automobilio ištraukė ne vieną paslėptą buteliuką su juodą tepalą primenančiu skysčiu.    

Pirkėjai aiškino, kad tai – kremas rankoms. Įtariama, kad pirkėjai šio „kremo“ įpylė į variklio aušinimo bakelį, nutraukė žarnelę ir ėmėsi dar kai kurių kitų veiksmų, kurių visuma sudarytų defektuoto variklio įspūdį. Šiuos veiksmus jie atliko,  gerai suplanavę kiekvieną savo žingsnį ir automobilio savininką  nuvilioję prie bagažinės.

Įtariamas ne pirmas sukčiavimas
Pareigūnai įtaria, kad tai – ne pirmas trijulės sukčiavimas. Nuo tokių jų nusikalstamų veiksmų  galėjo nukentėti ir daugiau Lietuvos gyventojų.

Apie įtariamųjų veiklos mastą byloja tai, jog jie buvo apsirūpinę  gana nemažu „kremo rankoms“ kiekiu ir pas juos buvo rasta nemenka suma pinigų, manoma, skirtų kitiems automobiliams pirkti. Šiaulių apskrities policijos Ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai ragina atsiliepti žmones, kas, parduodami automobilius, buvo atsidūrę analogiškose situacijose, ir paskambinti aprašytą nusikalstamą veiką tiriančiam tyrėjui telefonu (8 41) 39 75 01.

Parengta pagal Šiaulių AVPK

2017 07 20 03

2017 07 20 05

Įtariamieji „pirkėjai“.
Šiaulių AVPK nuotr.

Į viršų