facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Šiaulių apskrities policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnus pasiekusi kriminalinės žvalgybos informacija apie siūlomą pirkti dujinį pistoletą iš pradžių juos suklaidino, nes pardavėjas buvo davęs suprasti, kad reziduoja Raseinių rajone. Tačiau po atliktos pardavėjo sulaikymo operacijos paaiškėjo, kad neteisėta veikla užsiima visai kitos apskrities gyventojai –   Telšiuose gyvenantis 56 metų vyras ir jo žmona. Apie tai informuoja Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė.

Balandžio 24-osios pavakary įtariamieji buvo sulaikyti prie Telšių autobusų stoties, kur jie susitiko su ginklų pirkėjais. Iš pradžių apsižvalgyti į susitikimą atėjo vyras ir, įsitikinęs pirkėjų patikimumu, pasikvietė žmoną, kuri atnešė du dujinius pistoletus ir šaudyti pritaikytą metalinį savadarbį vamzdį. Pistoletus pardavėjai įkainojo po 200 eurų, už vamzdį buvo prašoma 100 eurų.

Tačiau šis sandoris buvo nutrauktas ir sutuoktiniai su nelegaliais ginklais atsidūrė pareigūnų rankose. Jų namuose buvo atlikta krata, per kurią pareigūnai rado dar daugiau nelegalių daiktų –  du  dujinius pistoletus, devynis šaudyti pritaikytus metalinius savadarbius vamzdžius, per 500 įvairių šovinių (kovinių dujinių, sportinių) ir keturis maišelius su įvairiomis sumaišytomis, įtariama, žaloti skirtomis cheminėmis medžiagomis.

Sutuoktiniai  atsidūrė  areštinėje. Jiems pareikšti įtarimai dėl neteisėto disponavimo šaunamaisiais ginklais, šaudmenimis ir sprogstamosiomis medžiagomis. Už tai Baudžiamasis kodeksas numato laisvės atėmimą nuo ketverių iki aštuonerių metų.

Telšiškis policijos pareigūnams gerai žinomas, nes 2014 metais dėl savo netinkamo elgesio su žmona turėjo reikalų su teisėsauga. Pirmą minėtų metų dieną į Telšių policiją paskambinusi moteris pranešė apie šaunamuoju ginklu jai grasinantį vyrą. Minėtu adresu nuvykę pareigūnai išvydo Lietuvos šaulių sąjungos karininko švarku vilkintį bei kepurę užsidėjusį vyriškį. Prie šlaunies jis glaudė šaunamąjį ginklą CZ 75. Policininkus pamatęs vyras jiems  įsakmiai liepė klauptis ant žemės. Pareigūnams nepaklusus, įtariamasis akimirksniu užtaisė ginklą ir nukreipė jį į vieną  pareigūną. Policininkai į šį veiksmą sureagavo operatyviai ir savo gyvybes išgelbėjo turėtu elektrošoku.

Sulaikomas vyras priešinosi, tad pareigūnams teko įdėti daug pastangų uždedant jam antrankius. Ginklo, kuriuo pasikėsinta į pareigūnus, apkaboje buvo rasta kovinių šovinių. Vyrui  nustatytas 1,74 prom. girtumas. Dėl pasipriešinimo valstybės tarnautojui  buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Už tai teismas jam skyrė 1560 litų baudą. Vyras yra žinomas ir Lenkijos teisėsaugai. Ten praėjusiais metais buvo teistas dėl sukčiavimo.

Parengta pagal Šiaulių AVPK

Į viršų