facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Šiaulių apygardos teismas paskelbė nuosprendį aštuoniems asmenims – sutuoktiniams Samantai Odminienei (gim. 1996 m.) ir Žilvinui Odminiui (gim. 1992 m.), Arnoldui Jefimovui (gim. 1997 m.), kuris nusikaltimą padarė būdamas dar nepilnametis, Dominykui Adomavičiui (gim. 1995 m.), Nerijui Chitejevui (gim. 1995 m.), Monikai Sirevičiūtei (1987) bei anksčiau teistiems Ryčiui Gurskiui (gim. 1990 m.) ir Donatui Daukskurdžiui (gim. 1978 m.).

Grupė buvo kaltinama neteisėtu didelio kiekio narkotinių priemonių įgijimu, disponavimu su tikslu ir be tikslo platinti. Byloje daug nusikaltimų epizodų, kurie vykdyti 2015 metų rudenį – 2016 metų pradžioje. Skirtinguose epizoduose – skirtingi narkotikų kiekiai.

Šiaulių apygardos teismo pirmininko padėjėjas ryšiams su visuomene Vytautas Jončas informavo, kad ne visos faktinės aplinkybės įrodytos, todėl teismas dalį nusikalstamų veikų arba perkvalifikavo, arba pašalino iš kaltinimo.

S. Odminienė pripažinta kalta už narkotinių medžiagų įgijimą su tikslu platinti ir nuteista lygtine dvejų metų bei keturių mėnesių laisvės atėmimo bausme. Jai bausmės vykdymas atidėtas vieniems metams ir šešiems mėnesiams. Teismas įpareigojo nuteistąją per bausmės vykdymo atidėjimo laikotarpį tęsti darbą arba užsiregistruoti darbo biržoje, neišvykti iš gyvenamosios vietos ribų be nuteistojo priežiūrą vykdančios institucijos leidimo bei nevartoti psichiką veikiančių medžiagų.

A. Jefimovas pripažintas kaltu dėl neteisėto narkotinių priemonių įgijimo, gabenimo ir laikymo su tikslu platinti penkeriems metams laisvės atėmimo. Jam bausmės vykdymas atidėtas dvejiems metams. Nuteistajam teismas paskyrė elgesio apribojimą ir 12 mėnesių įpareigojo būti namuose nuo 22 val. vakaro iki 6 val. ryto, tęsti darbą ar užsiregistruoti darbo biržoje, dalyvauti socialinio ugdymo ir reabilitacijos priemonėse, nevartoti psichiką veikiančių medžiagų bei be auklėjamojo poveikio priemonių vykdymą kontroliuojančių institucijų žinios nekeisti gyvenamosios vietos.

D. Adomavičių teismas pripažino kaltu dėl narkotinių priemonių neteisėto įgijimo, gabenimo, laikymo be tikslo ir su tikslu platinti. Jam skirta laisvės atėmimo bausmė 5 metams.

R. Gurskis pripažints kaltu dėl to paties nusikaltimo, kaip ir D. Adomavičius, taip pat ir už dokumentų klastojimą bei neteisėtą disponavimą šaunamuoju ginklu. Teismas, atsižvelgdamas į tai, kad kaltinamasis davė parodymus, nuteisė R. Gurskį 5 metams laisvės atėmimo. D. Daukskurdis pripažintas kaltu dėl narkotinių priemonių neteisėto įgijimo, gabenimo, laikymo su tikslu platinti ir už kontrabandą jam skirta bendra 13 metų laisvės atėmimo bausmė.

N. Chitejevas už pagalbą bendrininkams disponuoti narkotinėmis priemonėmis nuteisė vieneriems metams laisvės atėmimo. Ž. Odminiui už narkotinių medžiagų disponavimą su tikslu platinti skirta bausmė – laisvės atėmimas dešimt metų ir vienam mėnesiui. Jis suimtas teismo salėje – žmonos akivaizdoje nuteistajam uždėti antrankius.

M. Sirevičiūtė už narkotinių medžiagų platinimą nubausta 2 metams 4 mėnesiams laisvės atėmimo. Bausmės vykdymas jai atidėtas metams ir aštuoniems mėnesiams. Nuteistajai skirtos auklėjamojo pobūdžio priemonės. Jai teks išdirbti 60 valandų nemokamų darbų sveikatos priežiūros, globos, rūpybos ar kitose valstybinėse įstaigose.

2017 04 28 29

D. Daukskurdis teisme savo kaltės nepripažino.
Artūro STAPONKAUS  nuotr.

Į viršų