facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Taip argumentavo 28 metų šiaulietis, kai pareigūnai paėmė jam priklausančias 643 ampules, 28 buteliukus ir 200 tablečių su medikamentais, patenkančiais į Lietuvos Respublikos tam tikrų dopingo medžiagų kontrolės įstatymo dispoziciją, apie 5000 tablečių, skirtų erekcijos sutrikimams gydyti ir kelis šimtus gramų narkotinių medžiagų.

Pareikšti įtarimai dėl neteisėto disponavimo
Tai Lietuvoje, tai Vokietijoje gyvenančiam vyrui pareikšti įtarimai dėl neteisėto disponavimo Tam tikrų dopingo medžiagų kontrolės įstatyme nurodytomis medžiagomis turint tikslą jas platinti ir pasikėsinimo jas kontrabanda išgabenti iš šalies bei neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis.

Po 9 mėnesius trukusio tyrimo Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai kartu su Šiaulių apygardos prokurorais ikiteisminį tyrimą sėkmingai baigė. Apie tai informuoja Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė spaudai Gailutė Smagriūnienė.

Steroidai rasti siuntinyje
O pradėtas tyrimas buvo praėjusių metų birželį, kai „Lietuvos pašto“ darbuotojai kartu su muitinės pareigūnais, tikrindami į Europos Sąjungos šalis keliaujančias siuntas, pasirinktinai atidarę į Vokietiją siunčiamą siuntinį, rado 300 ampulių ir 16 buteliukų  su anaboliniais steroidais. Siuntinys buvo adresuotas Štutgarte gyvenančiai lietuvaitei.

Pradėjus domėtis siuntėju, paaiškėjo, kad ant siuntos nurodyti  duomenys yra netikri. Pareigūnams teko paplušėti, kol nustatė tikrąjį siuntos savininką. Atlikę kratą jo gyvenamojoje vietoje, pareigūnai rado ne tik dar kelis šimtus įvairiausių dopingo medikamentų ampulėmis, buteliukais ir tabletėmis, bet ir narkotinių medžiagų (beveik 400 g kanapių ir 0,085 g kokaino) bei apie 5000 tablečių erekcijos sutrikimams šalinti.

Greit išgirs teismo verdiktą
Šiaulietis tokio didelio draudžiamų ir nedraudžiamų medikamentų kiekio ir kanapių turėjimą aiškino jų reikalingumą savo sveikatos sutrikimams gydyti. Kadangi vyras gyveno kartais Lietuvoje, kartais – pas savo draugę Vokietijoje, tai nusprendė šių preparatų turėti abiejose savo gyvenamosiose vietose. Dėl to ir siuntęs juos iš Lietuvos į Vokietiją savo draugės adresu.

Nors ir labai išmoningai vyras bandė paaiškinti neleistinų medikamentų ir narkotinių medžiagų įsigijimo priežastis, tačiau nuo baudžiamosios atsakomybės neišsisuko. Jis inkriminuojamą nusikalstamą veiką pripažino visiškai, davė išsamius parodymus, todėl susidarė prielaidos dėl proceso užbaigimo baudžiamuoju įsakymu. Tad greit šiaulietis išgirs teismo verdiktą.

Parengta pagal Šiaulių AVPK

Į viršų