facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Vienų eismo dalyvių laimei, kitų – nelaimei, kovo pradžioje Šiauliuose  darbą pradėjęs modernus greičio matuoklis po trijų savaičių intensyvaus darbo buvo priverstas jį nutraukti dėl netikėtos aplinkybės – į automobilį, kuriame jis buvo sumontuotas, įvažiavo prastos orientacijos vairuotoja ir transporto priemonę apgadino. Apie tai informuoja Šiaulių vyriausiojo policijos komisariato atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė.

Kadangi naujasis greičio matuoklis vienu metu turi galimybę fiksuoti net 32 transporto priemonių greitį (keturiose eismo juostose, tiek atvažiuojančius, tiek nuvažiuojančius automobilius), tai jo užfiksuotų pažeidėjų skaičius įspūdingas. Per kelias savaites į Administracinių nusižengimų registrą jis spėjo nusiųsti 713 nustatyto greičio viršytojų nuotraukų. Todėl po eismo įvykio vieni šiauliečiai plojo rankomis, kad griežta greičio mėgėjų „auklė“ buvo priversta iš gatvės pasitraukti, kiti išreiškė apgailestavimą, kad motociklininkai vėl nekontroliuojami raižys miesto gatvėmis, o štai treti į policiją kreipėsi su netikėtu pasiūlymu.   

Šiaulių universiteto Technologijos, fizinių ir biomedicinos mokslų fakulteto dėstytojai, apsilankę Šiaulių apskrities policijoje, laikinai viršininko funkcijas atliekančiam viršininko pavaduotojui Ramūnui Sarapui pateikė idėją greičio matuoklius įmontuoti į dronus ir nustatyto greičio režimo nepaisančius vairuotojus kontroliuoti iš viršaus. Dėl to greičio matuokliais apginkluotiems kelkraštyje stovintiems automobiliams nebekils pavojaus būti taranuotiems neatidžių eismo dalyvių ar apgadintiems nuo piktavalių rankos.

Pareigūnai pritarė šios inovacijos įgyvendinimui ir kartu su Šiaulių universiteto atstovais kreipėsi į Šiaulių pramonininkų asociaciją, prašydami prisidėti prie eismo saugumo užtikrinimo mieste ir tuo tikslu nupirkti tris dronus, į kuriuos galima būtų įmontuoti greičio matuoklius, turinčius galimybę transporto priemonės greitį fiksuoti iš skrendančio objekto. Šiauliečius aprūpinti moderniais greičio matuokliais įsipareigojo Lietuvos policijos departamentas, kurio vadovybė entuziastingai pritarė tokiai naujovei. Vienas dronas greitį kontroliuos miesto centrinėje dalyje, kitas – pietiniame rajone, o trečiasis pagal grafiką bus naudojamas Šiaulių apskrities policijos aptarnaujamuose rajonuose.

Šiuo metu yra derinami ir sprendžiami techniniai klausimai, kad nekiltų trikdžių operatyviam greičio viršytojų nuotraukų perdavimui į Administracinių nusižengimų registrą. Eismo saugumo kontrolės dronais bandymai jau pradėti šiomis dienomis ir artimiausiu metu planuojama pradėti darbą pilnu pajėgumu.

Parengta pagal Šiaulių AVPK

Į viršų