facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

22 metų jaunuolis, iš Pasvalio rajono atvykęs mokytis į Šiaulių profesinio rengimo centrą, ilgai čia neužsibuvo – buvo pašalintas iš šios mokymo įstaigos. Tačiau grįžti į namus jis nepanoro. Kuršėnuose susirado draugę ir apsigyveno pas ją. Pragyvenimui reikėjo pinigų, todėl pabandė dirbti. Po dešimties darbo dienų vienoje įmonėje, jis nutarė, kad tai – ne jam, ir pinigų prasimanyti  ėmėsi, skriausdamas už save silpnesnius buvusius bendramokslius. Apie tai praneša Šiaulių AVPK atstovė spaudai Gailutė Smagriūnienė.

Praėjusių metų gruodžio 12 d. į Šiaulių apskrities policiją kreipėsi šiaulietė, sunerimusi dėl turto prievartavimo iš jos 17-mečio sūnaus. Šiaulių profesinio rengimo centro moksleivis nurodė, kad  Gardino g. esančiame prekybos centre prie jo priėjo iš matymo pažįstamas vaikinas, buvęs bendramokslis, ir pareikalavo pinigų. Šis padavė du eurus ir išgirdo, kad nuo šiol pinigus jam mokėti turės nuolat.  

17-mečiui buvo nurodyta, kad jis turi atsidėti kas dieną po eurą ir penktadienį surinktą sumą atiduoti. Priešingu atveju buvęs bendramokslis grasino jį sumušti.

Dėl turto prievartavimo buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Kadangi įtariamasis iš mokymo įstaigos buvo pašalintas prieš kelis mėnesius ir bendrabutyje nebegyveno, jo gyvenamoji vieta buvo nežinoma.

Tačiau netrukus įtariamasis apie save pranešė pats nauju nusikaltimu – policija sulaukė žinios apie Statybininkų gatvėje įvykdytą plėšimą. Gruodžio 20 d. netoli Šiaulių profesinio rengimo centro Statybos skyriaus buvo užpultas 18-metis šio centro moksleivis. Nukentėjusysis pareigūnams papasakojo, kad pro šalį ėjęs vaikinas jam sudavė per rankas, o kai iš rankų iškrito mobilusis telefonas, kumščiu sudavė į galvą ir telefoną pagrobė.

Įtarimas dėl šio nusikaltimo krito ant to paties 22 metų Šiaulių profesinio rengimo centro eksmoksleivio. Po poros dienų toje pat vietoje buvo įvykdytas dar vienas plėšimas. Tas pats įtariamasis, grasindamas pistoletu, apiplėšė dar vieną šios mokymo įstaigos moksleivį. Nukentėjusysis neteko irgi mobiliojo telefono. Kaip paaiškėjo vėliau, nusikaltimui naudotas pistoletas nebuvo tikras šaunamasis ginklas, o tik plastikiniais sviediniais šaudantis pistoletas.

Gruodžio pabaigoje Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai įtariamąjį surado Kuršėnuose, pas sugyventinę.

Gruodžio 27-ąją dviem mėnesiams buvo sankcionuotas jo suėmimas. Jam pareikšti įtarimai dėl turto prievartavimo, plėšimo ir savavaldžiavimo.

Pastarasis įtarimas pareikštas dėl įtariamojo nusikaltimo, padaryto 2016 metų pavasarį. Tada buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Pasvalio rajono Pajiešmenių kaimo gyventojos pareiškimą. Moteris pranešė, kad nuo kovo 9 d. beveik visą savaitę grįžtančiam iš mokyklos 16-mečiui sūnui kelią užtveria ir pinigų reikalauja du to paties kaimo gyventojai, kurių vienas – jau minėtas 22 metų įtariamasis. Susitaikius su nukentėjusiuoju, ikiteisminis tyrimas pasvaliečiui buvo nutrauktas. Tačiau kadangi jis, nepraėjus metams, padarė naujų nusikaltimų, tad ikiteisminis tyrimas dėl savavaldžiavimo Pasvalio rajone dabar buvo atnaujintas ir vaikinui teks stoti prieš teismą dėl visų keturių jo padarytų nusikalstamų veikų.

Šiomis dienomis baudžiamoji byla jau perduota nagrinėti teismui.

Parengta pagal Šiaulių AVPK

Į viršų