facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Ketvirtadienį Radviliškyje, įmonėje „Gairelita“, nugriaudėjo sprogimas, po kurio pastate kilo gaisras. Nors šį kartą gaisras buvo greit lokalizuotas ir gesinamas, tačiau vėl laikinai sustabdyta įmonės veikla.

Po praėjusiais metais šioje įmonėje kilusio milžiniško gaisro, kai teritorijoje degė kalnai pjuvenų, „Gairelita“ stebima it pro padidinamąjį stiklą. Iki šiol ši įmonė turėdavo reguliariai pateikti Radviliškio rajono savivaldybei informaciją, kiek ir kokių medžiagų sandėliuoja, siekiant išvengti gaisro pavojaus. Tačiau šį sykį, kaip teigia Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktorė Jolanta Margaitienė, gaisras nebuvo susijęs su ankstesniais medžiagų sandėliavimo pažeidimais.

Nuaidėjo sprogimas granules gaminančioje įmonėje
Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento (ŠRAAD) pareigūnai ketvirtadienį vakare gavo pranešimą, kad Radviliškyje, granules gaminančioje įmonėje „Gairelita“, įvyko sprogimas.

ŠRAAD Radviliškio rajono agentūros darbuotojai į granules gaminančią įmonę atvyko apie 18 valandą, vos tik gavę pranešimą. Didelius kiekius pjuvenų sandėliuojanti įmonė po rudenį kilusio gaisro yra nuolat stebima ir, laimė, šį kartą incidentas, pirminiais duomenimis, žalos gamtai nepadarė.

„Kaip aplinkosaugininkams paaiškino Radviliškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas, sprogimas įvyko technologinėje linijoje. Jo priežastys dar tiriamos. Gaisras per kelias dešimtis minučių buvo lokalizuotas. Pjuvenos neužsidegė. Tačiau patalpoje buvusių 30-40 kubinių metrų pjuvenų ugniagesiai dėl atsargumo išvežė į lauką ir suliejo vandeniu“, – informavo Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Administravimo ir teisės skyriaus vyriausiasis specialistas Artūras Konderauskas.

Įmonės veikla kelia grėsmę
 „Gamybinėse patalpose įvyko sprogimas, dėl to ir užsidegė pjuvenos. Tačiau šį kartą kilęs gaisras nieko bendro neturi su ankstesniu vykusiu gaisru šioje įmonėje. Į įvykio vietą atskubėjo septynios autocisternos ir gaisras greit buvo užgesintas. Po gaisro visą naktį vietoje budėjo ugniagesiai, situacija suvaldyta. Po šio įvykio vėl buvo sustabdyta įmonės veikla ir, kiek man žinoma, bus tyrimas. Radviliškio priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba planuoja kreiptis dėl „Gairelitos“ veiklos sustabdymo ilgam laikui‘, – „Šiaulių naujienoms“ pranešė administracijos direktorė J. Margaitienė.

„Gairelitos“ veikla kelia grėsmę, todėl, pasak J. Margaitienės,  tokios įmonės itin turi būti stebimos, ar jose vykdomi priešgaisriniai reikalavimai, siekiant jų veiklą sukontroliuoti.

„Kiekvieną savaitę civilinės saugos specialistas vyksta ir tikrina, ar „Gairelita“ tinkamai sandėliuoja žaliavas. Vykdėme šią numatytą kontrolę siekdami išvengti gaisro. Kiekvieną savaitę „Gairelitos“ vadovas yra įpareigotas informuoti Radviliškio rajono savivaldybės administraciją, kiek žaliavų yra, ar atitinka atstumai tarp žaliavų krūvų ir kiek jų išvežta. Šią savaitę buvo fiksuota 8000 tonų, kurios gali būti teritorijoje laikantis priešgaisrinės reikalavimų. Tačiau šis gaisras, kartoju, kilo dėl kitų techninių dalykų. Manau, kad įmonė turėtų pati stabdyti savo veiklą ir suprasti kodėl. Šiuo metu tarnybos jau imasi veiksmų“, – sako J. Margaitienė.

Į viršų