facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Vasario 13-oji 27 metų šiauliečiui buvo nesėkminga, nes tądien dėl savo vykdomos  nusikalstamos veikos jis atsidūrė areštinėje. Apie tai informuoja Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė.

Informaciją apie tai, kad vyras susijęs su neteisėtu disponavimu narkotinėmis medžiagomis, Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato pareigūnai gavo praėjusių metų rudenį ir tuoj pat pradėjo ikiteisminį tyrimą. Jo metu paaiškėjo, kad šiauliečiui nesvetima yra ir neteisėta apyvarta akcizais apmokestinamomis prekėmis. Dėl vyro konspiracinių gabumų tyrimas užsitęsė iki šių metų vasario mėnesio. Vasario 13 d. kriminalistai surengė operaciją, kurios metu šiaulietis buvo demaskuotas, sulaikant jį su įkalčiais.

Minėtos dienos pavakary jo vairuojamas automobilis „Audi 100“ buvo sustabdytas  Šiaulių rajone esančioje Aleksandrijos gyvenvietėje. Transporto priemonės bagažinė buvo kimšte prikimšta dėžių su iš Baltarusijos atgabentais rūkalais. Pareigūnai iš automobilio ištraukė 5000 pakelių „NZ Gold super slims“. Be to, šiame automobilyje kriminalistai aptiko konspiracijai naudojamą įrenginį, skirtą GSM ir GPS signalams blokuoti.

Tyrimo metu atliktų ikiteisminio tyrimo veiksmų kompleksas pareigūnams sudarė galimybę nustatyti šio vyro įgytų kontrabandinių cigarečių sandėliavimo vietas, todėl tą patį vakarą  buvo atliktos kratos šiauliečio gyvenamojoje vietoje ir dar penkiuose skirtingose miesto vietose esančiuose garažuose, kurie šiauliečiui arba priklausė,  arba buvo jo nuomojami.

Jo bute kriminalistai rado daug grynųjų, įtariama, iš nusikalstamos veikos uždirbtų pinigų – 9210 eurų, 330 Didžiosios Britanijos svarų sterlingų ir mažo kalibro pistoletą, kuriam laikyti vyras leidimo neturėjo. Dar viename šiauliečio  automobilyje, kuris konspiracijos tikslu buvo laikomas gretimo daugiabučio kieme, pareigūnai aptiko 60 pakelių cigarečių su nelietuviškomis banderolėmis ir celofaninį maišelį su penkiais paketais augalinės kilmės, įtariama, narkotinėmis medžiagomis bei svetimo žmogaus vardu padirbtu pasu.

Garažuose atliktos kratos papildė šiauliečio nusikalstamos veikos įkalčių skaičių. Juose buvo rasta 10 374 cigarečių „Minsk“, „Winston“, „Fest“ ir „NZ“ pakelių su svetimos šalies prekybos banderolėmis. Be to, pareigūnai aptiko 40 litrų žymėto dyzelino, 15 litrų spirito ir parūdijusį šautuvą, kuriam laikyti vyras leidimo irgi neturėjo.

Šiauliečiui pareikšti įtarimai dėl neteisėto disponavimo šaunamaisiais ginklais,  narkotinėmis medžiagomis ir akcizais apmokestinamomis prekėmis bei  dokumento pagrobimo arba pagrobtojo panaudojimo. Vyras už nusikalstamas veikas jau yra  ir anksčiau teistas – už viešosios tvarkos pažeidimą bei nesunkų sveikatos sutrikdymą ir melagingus parodymus ikiteisminio tyrimo metu.

Vasario 15 d. teismas  dviem mėnesiams sankcionavo jo suėmimą.

Parengta pagal Šiaulių AVPK

Į viršų