facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Savo būsto duris atidaręs ir nepažįstamą žmogų išvydęs šeimininkas dažniausiai jį pasitinka įtariu žvilgsniu. Tačiau išgirdęs nepažįstamojo ar nepažįstamosios frazę „turiu jums grąžinti permoką“, iš karto svečią su šypsena  pakviečia į vidų. Tačiau kai su tokia džiugia žinia atėję svečiai išeina, šeimininkams gerą nuotaiką keičia netekties širdgėla ir jie, čiupę telefono ragelį, šaukiasi policijos pagalbos.

Apie tai informuoja Gailutė Smagriūnienė, Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos grupės vyresnioji specialistė.

Policijos pareigūnai pastebi, kad pastaruoju metu Šiaulių gyventojai, savo namų duris atvėrę tikrintojams iš vandenį, dujas ar elektrą tiekiančių bendrovių, lieka  be savo santaupų. Paaiškėjo, kad gyventojus lanko ne tik oficialūs minėtų įmonių atstovai, bet ir jų vardu prisidengdami nusikaltėliai.

Kaip juos atskirti? Svarbiausia, ką būtina įsiminti, kad nė vienas oficialus tikrintojas savo pokalbio  fraze „turiu jums grąžinti permoką“ nepradeda. Pirmiausia, jie parodo tarnybinį pažymėjimą ir tik po to eina tikrinti skaitiklių parodymų. Apie jūsų atsiskaitymus už paslaugas jie neturi jokios informacijos ir įgaliojimų apie tai kalbėti. Jūsų įmokas kontroliuoja visai kiti darbuotojai ir šiais klausimais būsite pakviesti  į ofisą ir ten akis į akį kalbėsite apie savo  nepriemokas ar permokas. Jei atėjęs nepažįstamas asmuo prisistato minėtų tarnybų atstovu ir pradeda kalbą apie permokos grąžinimą, drąsiai užtrenkite jam prieš nosį duris – tai apsimetėlis tikrintojas.

Deja, pastarosiomis dienomis 83 ir 89 metų  šiaulietės to nepadarė ir prarado savo santaupas.

Kai sausio 20 d. pas Aušros take gyvenančius senolius apsilankė „vandens skaitiklių tikrintojas“, jis buvo meiliai sutiktas, nes pranešė žinią, jog už vandenį šeimininkai yra permokėję net 250 eurų ir jis juos grąžinsiąs bei nemokamai pakeisiąs skaitiklius. Deja, „tikrintojas“ teturėjo 500 eurų kupiūrą, todėl šeimininkų paprašė grąžos.

Kai moteris nuėjo jos paieškoti savo santaupose, ateivio akylus žvilgsnis užfiksavo, kur jos laikomos. Kai senolė ant stalo padėjo grąžą, „tikrintojas šeimininkus įdarbino: virtuvėje atsukęs vandenį, moteriai liepė stebėti, kaip jis bėga, o jos vyrui liepė iš vonios išnešti daiktus, kad būtų patogiau čia dirbti, keičiant skaitiklius. Pats gi tuo metu pasuko prie šiaulietės santaupų, jas pasičiupo ir net neatsisveikinęs išsinešdino.

Kad šeimininkai neteko 3700 eurų, jie suprato, kai senolei nusibodo žiūrėti į bėgantį vandenį ir ji namuose  neberado „tikrintojo“.

Po dviejų dienų  labai panašioje situacijoje atsidūrė Vilniaus g. gyventoja. Tik pas ją apsilankė neva elektros skaitiklio tikrintojas. Tačiau jo žinia buvo analogiška: permokėta už elektrą, turiu tik 500 eurų kupiūrą, paieškokite grąžos. Noras gauti pinigų moters smegenyse užmigdė budrumą. Kol ji ieškojo grąžos, vyras pagrobė ant lovos padėtus 2000 eurų bei raudonos spalvos krepšį ir spruko pro duris.

Parengta pagal Šiaulių AVPK

Į viršų