facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Šiais metais kriminalizavus vairavimą išgėrus, į naujojo įstatymo dispoziciją sausio 11-ąją pateko pirmoji moteris. 30 metų klaipėdietė buvo sulaikyta Šiauliuose, neblaivi vežanti dvi savo mažametes dukreles bei joms draugiją palaikančius augintinius – šunelį ir dar kelis gyvūnus.

Tad į Londoną pasirengusiai keliauti moteriai teko apsistoti Šiaulių apskrities policijos areštinėje, o penktadienį klaipėdietės byla pagreitinto proceso tvarka jau buvo nagrinėjama Šiaulių apylinkės teisme.

Nustatytas 2,22 prom. girtumas
Moters vairuojamas „Mercedes Benz“ eismo dalyvių dėmesį patraukė apie 21.30 val. Šiaulių rajone, Aukštelkės kaime. Pilietiški sutuoktiniai, pastebėję po važiuojamąją kelio dalį vinguriuojančią transporto priemonę ir įtarę, kad ją vairuoja neblaivus vairuotojais, savo spėjimais  telefonu pasidalijo su Šiaulių apskrities policijos budėtojais ir, sekdami paskui, pareigūnams pranešinėjo apie jos judėjimo kryptį.

Automobilį Patrulių rinktinės patruliai sustabdė Šiauliuose, ties Pramonės ir Išradėjų gatvių sankryža. Iš jo išlipusiai kailiniuotai moteriai, nuo kurios sklido stiprus alkoholio kvapas,  matuokliu buvo nustatytas 2,22 prom. girtumas. Ji paaiškino, kad yra susiruošusi  skristi į Londoną ir dabar važiuojanti į Kauno oro uostą, o pakeliui planuojanti užsukti pas giminaičius, pas kuriuos žada palikti savo penkiametes dvynukes su jų augintiniais – šuneliu ir kitais gyvūnais.

Pasipriešino policijos pareigūnams
Tokiais atvejais, kai alkotesteriu nustatytas girtumas siekia per 1,5 prom., nuo šių metų pradžios vairuotojui pradedamas ikiteisminis tyrimas ir įstatymų leidėjas numato, kad jis turi būti privalomai pristatytas į medicinos įstaigą kraujo tyrimui atlikti.

Tai daryti pasirengusiems pareigūnams kilo dilema – ką daryti su moters vaikais ir augintiniais? Buvo priimtas sprendimas mergaites nuvežti į Moters ir vaiko kliniką, nes viena jų karščiavo. Medikai konstatavo, kad tikrai vienai dvynių yra pakilusi temperatūra, tačiau nematė būtinybės ją guldyti į ligoninę ir leido perduoti giminaičiams. Pareigūnai mergaites nuvežė pas arčiausiai Šiaulių gyvenančius giminaičius Pakruojyje. Jiems taip pat buvo perduoti ir augintiniai.

Na, o neblaivi vairuotoja tikrintis girtumo nepanoro. Iš pradžių ji bandė policijos pareigūnus įkalbėti ją paleisti, po to atsisakė sėsti į policijos automobilį ir vykti į ligoninę kraujo tyrimui atlikti. Todėl eismo taisyklių pažeidėjai teko uždėti antrankius ir priverstinai įsodinti į tarnybinį automobilį. Ligoninėje ji duoti kraujo medicininiam tyrimui nesutiko, tad buvo apžiūrėta gydytojo, kuris konstatavo moteriai vidutinį girtumo laipsnį. Taigi, pasirengusi keliauti į Londoną moteris buvo pristatyta į Šiaulių apskrities policijos areštinę, o sausio 13 dieną klaipėdietės byla pagreitinto proceso tvarka pradėta nagrinėti Šiaulių apylinkės teisme.

Teismo metu prokuroras prašė klaipėdietę atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą ir skirti tokias baudžiamojo poveikio priemones: sumokėti 15 MGL dydžio įmoką į Nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą bei trejiems metams atimti teisę vairuoti kelių transporto priemonę.

Taip pat teismas priėmė nutartį, kad kaltinamoji yra paleidžiama iš laikino sulaikymo, jai skirta kardomoji priemonė ir rašytinis pasižadėjimas neišvykti iš gyvenamosios vietos Klaipėdoje.

Kaltinamoji teismo posėdžio metu prisipažino, kad alkoholį vartojo kelionės metu. Tokio savo neatsakingo elgesio priežastimi moteris įvardijo konfliktą su sutuoktiniu.

Galutinį teismo nuosprendį klaipėdietė išgirs sausio 19 dieną Šiaulių apylinkės teisme.

Parengta pagal Šiaulių AVPK

Į viršų