facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

09-25-2015 17

Vakar Šiaulių apylinkės teismo nuosprendį išgirdo dar keli telefoninių skambučių sukčiai.
Artūro STAPONKAUS nuotr.

Penktadienį Šiaulių apylinkės teismas paskelbė nuosprendį telefoninių sukčių byloje. Pinigus iš senolių išvilioję du šiauliečiai nuteisti laisvės atėmimo bausmėmis, dar vienas asmuo – išteisintas.
Telefoninių sukčių byloje kaltinimai buvo pareikšti trims asmenims: 12 kartų teistam šiauliečiui R. S., gimusiam 1988 m., 5 kartus teistam šiauliečiui K. P., gimusiam 1987 m., ir 6 kartus teistam Vilkaviškio rajono gyventojui R. Ž., gimusiam 1992 m.

Sukčiavo būdami Kybartų pataisos namuose
Teismas nustatė, kad R. S. ir K. P., veikdami bendrininkų grupėje, kartu su nenustatytais asmenimis, turėdami tikslą apgaule užvaldyti svetimą turtą, sukčiavo. Teismas nustatė, kad Kybartų pataisos namuose kalintis nenustatytas asmuo telefonu paskambino K. P. ir paprašė surasti asmenį, kuris paimtų apgaulės būdu išviliotus pinigus. K. P. kreipėsi į seniai pažįstamą R. S. 2014 m. kovo 4 d. ir iš pagyvenusios šiaulietės apgaule buvo išviliota 3900 litų. Nenustatytas asmuo, prisistatęs policijos pareigūnu, paskambino moteriai į fiksuoto ryšio telefoną ir melagingai pranešė, kad jos sūnus padarė avariją, kurios metu sužalojo mergaitę. Todėl reikia atlyginti padarytą žalą. Paimti pinigus atėjo R. S. Moteris 3900 litų susuko į polietileninį maišelį ir išmetė pro langą. Iškart po nusikaltimo R. S. buvo sulaikytas.
2014 m. kovo 18 d. senyvo amžiaus šiaulietei paskambino nenustatytas asmuo, kuris prisistatė Lietuvos ambasadoriumi. Vyras melagingai nurodė, kad Anglijoje gyvenanti jos dukra griūdama nuo laiptų sužalojo mažametę mergaitę, kurios gydymui reikia pinigų. Moteris sutiko sumokėti 2000 litų. Pinigus paėmė kitas asmuo, buvęs su K. Peldžiūnu. Šiaulietė sukčiui davė banko kortelę, kurioje turėjo būti 5200 litų ir pasakė PIN kodą. Tačiau sukčiams nepavyko paimti pinigų dėl bankomate neteisingai suvesto PIN kodo.

Vienas kaltinamasis išteisintas
Nusikaltimų padarymo metu Kybartų pataisos namuose kalėjusio R. Ž. kaltė neįrodyta. Jis patvirtino, kad kalėdamas naudojosi mobiliojo ryšio telefonu, tačiau tuo telefonu naudojosi ir kiti nuteistieji. Teismas laiko neįrodyta ir tai, kad kaltinamieji R. S. ir K. P. dalyvavo iš anksto suburtoje organizuotoje grupėje. Kaltinamųjų R. S. ir K. P. atsakomybę lengvinančių aplinkybių nenustatyta. Sunkinanti aplinkybė, kad 2014 m. kovo 4 d. nusikalto bendrininkų grupėje.
Teismas nusprendė R. S. pripažinti kaltu. Jam skirtas laisvės atėmimas dvejiems metams. K. P. teismas skyrė laisvės atėmimą trejiems metams. Abu nuteistieji bausmę atliks pataisos namuose. R. Ž. išteisintas, neįrodžius, kad kaltinamasis dalyvavo padarant nusikalstamą veiką. Teismas tenkino nukentėjusiosios civilinį ieškinį. K. Peldžiūnas turės sumokėti 2000 litų (579,24 euro) turtinei žalai atlyginti. Nuosprendis per 20 dienų apeliacine tvarka nuo jo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas Šiaulių apygardos teismui.
Pagal Šiaulių apylinkės teismo informaciją parengė Paula ALKSNĖ

 

Į viršų