facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Per tris dienas – 7 kratos, kurių metu iš nelegalios apyvartos Šiaulių apskrities policijos Organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai eliminavo 3 283 įvairaus kalibro šovinius, didelį kiekį parako, 16 šaunamųjų ginklų ir 17 šautuvo durklų.

Tikrindami kriminalinės žvalgybos informaciją apie neteisėtą disponavimą šaudmenimis kriminalistai rugsėjo 13 d. Šiauliuose, prie Kairių g. esančio garažo, sustabdė 63 metų šiauliečio vairuojamą automobilį. Į pareigūnų klausimą, ar neturi draudžiamų daiktų, pasimetęs vyras atsakė nebyliai, ištiesdamas jiems paketą su 200 šovinių.
Tada kriminalistai nutarė apžiūrėti jo automobilį, garažą ir gyvenamąją vietą. Kratų metu buvo rasti dar 202 šoviniai, šaunamasis ginklas, ginklo dalių, 17 šautuvo durklų. Leidimo ginklui ar šoviniams laikyti vyras neturėjo. Paaiškėjo, kad šiuos daiktus jis nelegaliai įsigijo iš kito 49 metų šiauliečio.
Pas pastarąjį pareigūnai irgi atliko kratą. Čia buvo rasta šaunamųjų ginklų bei jų dalių, neteisėtai laikomų šaudmenų ir pažymėjimų apie leidimą laikyti ginklą, kurie, įtariama, yra klastotės. Šis šiaulietis buvo ne tik mėgėjas perdirbinėti ginklus, kad iš jų būtų galima šaudyti galingesnio kalibro šaudmenimis, bet ir, įtariama, kompiuteriu klastodavo leidimus ginklams laikyti, su kuriais jis ginklų parduotuvėse galėdavo įsigyti įvairaus kalibro šovinių ir juos perparduoti su 10 centų antkainiu. Jis perparduodavo ir legaliai nusipirktus šaudmenis, nes turėjo ir tikrą leidimą ginklui laikyti. Tik licencijos prekiauti šaudmenimis neturėjo.
Vienas jo pirkėjų buvo ir jau minėtas 63 metų šiaulietis, kuris nelegaliai įgytais šoviniais, tik dar su 10 centų papildomu antkainiu, aprūpindavo nelegalių šautuvų turėtojus. Tarp jų buvo ir 50-metis Sergejus, kurio gyvenamojoje vietoje ir garažuose atliktų kratų metu pareigūnai rado 2 560 įvairaus kalibro šaudmenų, 10 šaunamųjų ginklų ir didelį kiekį parako.
Visiems trims šiauliečiams pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto disponavimo šaunamaisiais ginklais ir šaudmenimis, jiems pareikšti įtarimai. Už šią nusikalstamą veiką yra baudžiama laisvės atėmimu nuo ketverių iki aštuonerių metų.

Pagal ŠAVPK parengė Paula ALKSNĖ

 

Į viršų