facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Velykos mūsų namus pripildo pavasarinės nuotaikos ir plačių šypsenų, o virtuvės lentynas nukloja kalnais šokoladinių saldumynų, pradžiuginančių ir suaugusius, ir mažuosius. Tačiau renkantis šokoladą reikėtų atkreipti dėmesį ne tik į šokoladinio zuikučio ar kiaušinio formą, bet ir pasidomėti, ar įsigyjate kokybišką, atsakingai pagamintą produktą.

Į kakavos auginimą ir eksportavimą yra įsitraukęs bene visas Vakarų Afrikos regionas, nes tai yra viena pagrindinių verslo sričių, verčianti suktis šių valstybių ekonomikos variklius. Visgi valgydami šokoladą dažnai nesusimąstome, su kokiais iššūkiais susiduria kakavos augintojai.

Didžiausia kakavos dalis yra auginama mažose šeimos plantacijose, neefektyviai ir naudojant archajiškus metodus, tad šeimos dažnai nesugeba užsitikrinti pragyvenimo lygį atitinkančio uždarbio. Dėl šių priežasčių yra naikinami atogrąžų miškai, siekiant užsitikrinti naujus žemės plotus ir padidinti derlių.

Taip pat dalis augintojų plačiai naudoja didžiulius kiekius pesticidų. Tokiu būdu jie kenkia ne tik biologinei įvairovei, bet ir savo pačių sveikatai, nes dažnai neturi būtinų darbo saugos priemonių.

Kakavos auginimo sektoriuje slypinčias problemas spręsti bando įvairios organizacijos, bendradarbiaujančios su ūkininkais ir sertifikuojančios jų auginamą žaliavą. Perkant šokoladą, kuris yra pagamintas iš sertifikuotos kakavos, prie pokyčių šioje industrijoje gali prisidėti kiekvienas iš mūsų.

Suprasti, ar šokoladas buvo pagamintas tvariai ar ne – visai nesudėtinga.  Ant skanėsto pakuočių tereikia ieškoti specialių ženklų, nurodančių pagal kokią programą yra sertifikuojama kakava. Tai gali būti tokios kakavos sertifikavimo programos kaip „Fairtrade“, UTZ arba „Rainforest Alliance“. Šios organizacijos kelia aukštus reikalavimus kakavos augintojams dėl aplinkos tausojimo, tinkamų darbo sąlygų sudarymo, taip pat sudaro galimybes augintojams, jų šeimoms ir darbuotojams mokytis ir gauti geresnį atlygį.

Į viršų