facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Bene pats paprasčiausias šio tipo tešlos receptas. Pyragui iškepti prireiks 300 g kvietinių miltų, 2 kiaušinių, 100 g sviesto, 80 g cukraus, žiupsnelio druskos, 2 šaukštelių (kupinų) kepimo miltelių, prieskonių (pvz. vanilino, kardamono ar kt.). O taip pat 250 g stiklainėlio tirštos, saldžios uogienės.

Šią tešlą galima pritaikyti ir pyragams su nesaldžiais (mėsos, grybų, daržovių) įdarais. Tik tokiu atveju cukraus kiekį reikėtų sumažinti iki 30-40 g, o druskos berti kiek daugiau ir pakeisti prieskonius į tinkamus mėsai arba jų visai nevartoti.

Tačiau šiandien kepame saldų pyragą su uogiene.

Miltus persijoti. Taip būsima tešla gausis puresnė. Sviestas ir kiaušiniai turi būti kambario temperatūros. Sumaišyti ingredientus, sviestą sugnaibyti smulkiais gabalėliais maišant su miltais, suminkyti tešlą, kad toji neliptų prie rankų. Jei bus kepamas pyragas su uogiene, papildomai reikės tirštos, jūsų mėgstamos uogienės. Aš tuo tikslu panaudojau rūsyje dar nuo Smetonos laikų laikytą obuolių košę. Na, gal ir ne tokią seną...

Iš ketvirtadalio tešlos suformuojame rutulį ir dedame pusvalandžiui į šaldiklį. Likusią tešlą pakočiojame, palyginame ranka ir ja išklojame kepimo formą, o tešlos lakšto kraštus (2-3 centimetrus) užlenkiame į viršų. Tada sudedame įdarą (pvz. obuolių košę arba kitokią savo mėgstamą uogienę).

Sutarkuojame rupia tarka šaldiklyje paliktą tešlos dalį ant pyrago viršaus, stebėdami, kad tešlos gabalėliai tolygiai pasiskirstytų paviršiuje. Kepame 180 laipsnių temperatūros orkaitėje apie 45 min.

Į viršų