facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Puikus valgiaraščio paįvairinimas piknikaujant. Galima patiekti kaip savotišką desertą arba kaip atskirą patiekalą.

Kurkurūzų burbuolės iškepa greitai, tik spėk vartyti. Valgomos padažius į druską.

Viena, ką svarbu žinoti – kukurūzai turi būti maistiniai, ne „pašariniai“. Jų būna pirkti parduotuvėse. Tokie kukurūzai esti minkšti ir saldūs. Tikras delikatesas iškepus.

Turgeliuose pardavinėjamos burbuolės neretai atkeliauja iš pakelėse augančių kukurūzų plantacijų. Ir jeigu jūsų nestabdo tas faktas, kas jos gali būti vogtos, turėkite omenyje, kad peraugusių burbuolių nepavyks deramai iškepti – jos ne tik kad nėra skanios, bet ir jų grūdeliai būna labai kieti – lyg kramtytumei akmenukus. Išsilaužysite dantukus, kaip save myliu. O implantai ir auksas dabar labai brangus malonumas!

 Tad ypatingas dėmesys kukurūzų burbulėms, kurias ketinate kepti.

Jeigu jos nėra apdžiūvusios, jokių paruošiamųjų operacijų neprireiks, tik pašalinti lapus ir visa kita, kas nevalgytina. Priešingu atveju galite apvirti pasūdytame vandenyje. Tai kažkiek gelbsti, bet tik iki tam tikros ribos...

Kepame ant grotelių, vidutinėje temperatūroje, kas 2-3 minutės burbuoles po truputį pasukdami. Iš viso kepimas atims apie 10-12 minučių jūsų brangaus laiko. O tada apsukame popierinėmis servetėlėmis ir pirmyn ragauti!
Skanaus!

Į viršų