facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Daržuose ir turguose pilna cukinijų – dabar pats jų sezonas. Kodėl tad neišsikepus cukinijų blynų pusryčiams arba, tarkime, vakarienei?

Patiekalui tinka ir „lietuviškos“, t. y. peraugusios cukinijos, su sumedėjusia odele. Tik ją teks nulupti bei pašalinti sėklas.

Cukiniją sutarkuojame burokine tarka. Kokį kiekį – sunku patarti, nes cukinija nelygu cukinijai. Tada į dubenį su sutarkuota cukinija dedame miltus. Jų reikia kone perpus mažiau negu turite tarkuotos cukinijos. Įmušame 2 kiaušinius, įberiame truputį druskos ir, po truputį pildami šaltą vandenį, sumaišome norimo tirštumo masę blynams. Idealiu atveju ji turėtų gautis tirštos grietinės konsistencijos.

Keptuvėje įkaitiname aliejų, šaukštu kabiname pasiruoštą masę ir dedame keptuvėn. Blynus kepame iš abiejų pusių, ant vidutinės arba nedidelės liepsnos, kol jų paviršius gražiai paruduoja.

Prie cukinijų blynų galima paduoti įvairiausius priedus – kaip kas mėgsta, kaip kuris įpratęs. Tai galėtų būti medus, įvairios uogienės, obuolių košė, grietinė, jogurtai, sutirštintas pienas, baltas grybų padažas ar kt. Pasikliaukite savo skoniu ir fantazija!

Į viršų