facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Voveraičių sezonas vėluoja. Paprastai pirmosios pasirodo dar prieš Jonines, tačiau šiemet viskas kiek kitaip... Rašant šias eilutes už langų lyja – vadinasi, gybai pasirodys netrukus. Ir šis mano išbandytas receptukas bus kaip tik į temą. Net jei patys negrybaujate, sezonui atėjus nuo voveraičių lūžta turgūs...

Pradėkime nuo kruopų. Imame lygiomis dalimis ryžių, perlinių ir miežinių kruopų. Jei kurių iš čia išvardytų neturite, imkite kitokių. Žinoma, tada skonis bus kiek kitoks. O perlines kruopas išmirkykite per naktį, kitaip jos nespės išvirti.

Išmirkytas kruopas užpilkite vandeniu, santykiu 1 dalis kruopų ir 4 dalys vandens, užkaiskite ir tegul verda, kol sugers visą vandenį ir suminkštės. Jeigu vandens nelieka anksčiau, dar pilkite po truputį bei virkite toliau ant nestiprios ugnies. Ir nepamirškite košės pamaišyti, kad neprisviltų prie dugno.

Šviežias voveraites nuvalome ir, jeigu reikia, pasmulkiname peiliu. Nuvirti nereikia. (Žinoma, tik tuo atveju, jeigu jūsų parsinešti grybai tikrai yra voveraitės.)

Svieste arba aliejuje pakepiname smulkintą svogūną ir 1 nedidelę tarkuotą morką, kol toji suminkštėja. Morkos dalyvavimas šiame procese nėra būtinas, tad jeigu ir pamiršite įdėti – nieko baisaus neatsitiks.

Kai kepamas svogūnėlis iš laimės ima keisti spalvą, keptuvėn sudėkite voveraites ir pabarstykite druska. Netrukus jos ims išskirti sultis – toliau kepkite pamaišydami. Jeigu reikia įmeskite sviesto papildomai. Čia kaip tik tas atvejis, kai sviestu košės nepagadinsite.

Maždaug po 15 minučių keptuvės turinį sukratome į puodą su verdančia koše. Ir toliau verdame, kol košė taps minkšta, tiršta, išvirusi. Nepamirštame pagardinti prieskoniais.

Prieš tiekdami košę išdalijame porcijomis bei pabarstome smulkintais krapais arba (ir) smulkintais svogūnų laiškais.

Štai ir viskas. Manau, netruksite įsitikinti, jog viskas, kas paprasta, tačiau padaryta su meile, yra be galo skanu.

Į viršų