facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Kaip ir daugelis vertingų maisto produktų, dar visai neseniai į lašinius buvo žiūrima kaip į blogį. Girdi, auga kūno svoris, daugėja cholesterolio, užkemša kraujagysles... Pataruoju metu pasirodo vis daugiau straipsnių ginančių lašinius. Pasirodo, sveikam žmogui jie naudingi ir netgi reikalingi – po nedaug. Pagaliau tai koncentruotas energijos šaltinis dirbant sunkų darbą, žygyje, žvejyboje...

Lašinių paruošimo būdų esama be galo daug. Apie keletą iš jų esu pasakojęs. Šiandien noriu pristatyti dar vieną –  vengrišką lašinių paruošimo būdą. Tokie lašiniai niekuo nenusileidžia rūkytiems arba sūdytiems, tačiau, aštraus maisto mėgėjų džiaugsmui, turi kiek kitokį skonį...

Taigi nusipirkote 1–2 kilogramus šviežių lašiniukų, be jokių raumenų intarpų. Pabandymui tikrai pakaks. Be abejonės, pirkdami atkreipėte dėmesį, kad lašiniukai nebūtų per ploni. Geriausia pirkti 3–4 centimetrų storio lašinius. Geri lašiniai neturi pašalinio kvapo, būna balti arba kiek rausvi. Visos kitos spalvos čia draudžiamos!

Pirmiausia lašiniams pašalinama odelė. Tada gerai iš visų pusių įtriname druska. (1 kg lašinių reikia 25 g druskos). Galima ir daugiau, nes norint persūdyti lašinius reikalingi neeiliniai sugebėjimai... Tada sudedame į keraminį, nerūdyjančio plieno arba emaliuotą indą ir savaitę laikome šaldytuve (4–5 laipsnių temperatūroje). Suprantu, kaip nekantraujate paragauti, bet nieko čia nepadarysi – teks palaukti. Tokia technologija. (Visos pretenzijos vengrams.)

Po savaitės nuo lašinių peiliu pašaliname druskos perteklių ir labai trumpam perkeliame į puodą su karštu (85 laipsniu) vandeniu.

Ištraukus leisti vandeniui nuvarvėti, o lašinius kiek apdžiovinti arba nuspausti popieriniu rankšluosčiu. Tada apibarstyti malta čili paprika, sluoksnį palyginti šaukštu, sudėti ant pjaustymo lentos ar kito švaraus paviršiaus ir leisti nudžiūti. Po to sudedame ir laikome šaldytuve, geriausia, uždaruose plastikiniuose indeliuose (dėžutėse).

Jeigu gerai lašinių šonus apvoliojote čili paprika, juos valgys ne kiekvienas. Todėl po kelių bandymų ėmiau maltas čili paprikas maišyti su maltomis saldžiosiomis paprikomis. Varijuojant proporcijomis, galima gauti norimo aštrumo produktą. Tokiu būdu vengriškų rausvašonių lašinių valgytojų ratą galima gerokai praplėsti.

Į viršų