facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Patiekalui labiausiai tinka nedaug kalorijų turinti mėsytė, tokia kaip kalakuto (98 kcal) arba viščiuko krūtinėlė be odos (91 kcal). Taigi mėsytę paprieskoniuojame druska, maltais pipirais bei trupučiu kario ir pridengę paliekame pastovėti maždaug pusvalandį.

O per tą laiką konservuotas voveraites perplauname vandeniu ir, jeigu reikia, pasmulkiname peiliu. Jeigu vartosite šviežiai surinktus miško grybus, juos prieš tai būtina nuvalyti ir nuvirti 15–20 minučių. Mėsos, grybų ir pupelių imame maždaug vienodomis dalimis, nebent jūs mėgstate kitokias proporcijas.

Gilesnėje keptuvėje su lydytu sviestu pakepiname svogūną. Tuomet sudedame vištos arba kalakuto krūtinėlės kubelius ir maišydami kepiname 5–7 minutes.

Metas voveraitėms! Grybus sudedame į keptuvę ir pakepiname maišydami dar keletą minučių.

Jeigu vartosite savo užaugintas arba pirktas pupeles, jas reikėtų išmirkyti per naktį vandenyje, o po to išvirti. Vis dėlto tai ilgas ir nuobodokas procesas... Todėl naudoju skardinėse konservuotas raudonąsias pupeles. Suvertei keptuvėn ir tiek to vargo... Ir kaina jų visiems prieinama.

Šiaip ar taip keptuvėn dedame stiklinę pupelių ir troškiname viską kartu ant nestiprios liepsnos. Jeigu reikia, dar įpilame truputį skysčio, o pabaigoje dedame šaukštą pomidorų padažo arba kečupo. Būna pirkti pupelių pomidorų padaže, tokiu atveju papildomai dėti kečupo nebereikia.

Ir paskiausiai troškinį gardiname prieskoniais: maltais pipirais, rozmarinu, maltais kuminais ir maltomis čili paprikėlėmis. Patroškiname dar kelias minutes. Tiekiame karštą.

Paprastai patiekalas valgomas be jokių garnyrų, su šviežiomis daržovėmis arba jų salotomis. Bet jeigu jums pasirodys, jog vis dėlto „kažko trūksta“, galima atsiriekti batono...

Į viršų