facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Ar teko kada kepti kalakutienos šašlykus? Jeigu ne – būtinai pabandykite. Labai gali būti, kad juos pamėgsite ir ilgam pamiršite visus kitus.

Geriausia tam reikalui rinka nukaulintos kalakuto šlaunys. Odelę galima palikti, galima ir pašalinti, pavyzdžiui, jeigu kovojate su kalorijomis.

Tuomet šlaunelės supjaustomos gana dideliais (50-70 gramų) gabalais.

Ruošiame marinatą (1 kg mėsos): išspaudžiame 6 česnako skilteles ir dubenėlyje jas sumaišome su 4 šaukštais aliejaus. Geriau naudokite alyvuogių arba rapsų aliejų.

Dabar atėjo metas prieskoniams. Į dubenėlį su aliejumi ir česnaku beriame prieskonius: chmeli-suneli, saldžiąją maltą papriką, adžiką, karį – visų po 2 arbatinus šaukštelius. Druskos pagal skonį. Vis dėlto druskos nepadauginkite – apsiribokite 2-3 žiupsneliais, nes šis prieskonis turi netikusią savybę – vogti iš mėsos syvus, dėl ko toji gali pasidaryti sausa ir neskani . Po to viską išmaišykite ir pridengę palikite trumpam, kad prieskoniai „susigyventų“.

Tada kalakutienos gabaliukus sudėkite į puodą arba į kitą maistinį indą su dangčiu, užpilkite marinatu, gerai rankomis „išminkykite“ kiekvieną gabaliuką bei išmaišykite.

Prieskoniuotą kalakutieną uždenkite ir palikite pernakt šaldytuve. Tai „programa minimum“. Dar geriau, kuomet mėsa marinuojasi parą. Po to jau galima verti ant iešmų ir kepti. Manau, jog liksite maloniai nustebę...

Skanaus.

Į viršų